Sezon 2015/2016 w liczbach!

Za nami sezon 2015/2016,  który Stal może uważać za bardzo udany. W IV lidze nie mieliśmy sobie równych, zdobywając najwięcej punktów w historii IV ligi opolskiej, pewnie awansowaliśmy do III ligi. Odnieśliśmy najwięcej wygranych, zdobyliśmy najwięcej goli i zanotowaliśmy tylko dwie przegrane.

Podsumowanie zaczniemy od punktów. Stal w sezonie 2015/2016 zdobyła ich 86 co daje średnią 2,53 punktu na mecz. Lepiej punktowaliśmy w rundzie jesiennej 2,76 punktu, wiosna nie była już tak udana ale 2,29 punktu na mecz, niejedna drużyna wzięła by w ciemno.

W zakończonym sezonie, Stal zdobyła 91 goli, co jest aż o 19 więcej od drugiej w tej kategorii Polonii Głubczyce. Średnio na mecz zdobywaliśmy 2,67 gola. Także w tej kategorii jesień okazała się lepsza 47 goli do 44 wiosną. Niezłą średnią zanotowaliśmy w meczach domowych, gdzie średnia na mecz wyniosła 3 gole.

Jeśli chodzi o minuty zdobycia gola, to o wiele lepiej wygląda to w II połowach, a najwięcej bramek nasi zawodnicy zdobyli między 81 a 90 minutą (18). Najsłabszym okresem gry w tym elemencie było pierwsze 10 minut (5).

W sezonie 2015/2016, Stal straciła tylko 21 goli, co daje średnią 0,62 gola na mecz. Interesujący jest fakt że więcej goli straciliśmy na własnym stadionie (13) niż na obcych obiektach (8).

Więcej goli traciliśmy w II połowach, a najgorszą „dziesiątką” był okres pomiędzy 71 a 80 minutą (7). Najczujniejsza nasza defensywa była w minutach od 21 do 40, w których to nie straciliśmy żadnej bramki.

Najlepszym strzelcem Stali w minionym sezonie był Tomasz Jaworski, który zdobył 17 goli. Po piętach deptał mu Łukasz Bonar ale ostatecznie zdobył trzy gole mniej. Dla obu zdecydowanie lepsza była wiosna, w której zdobyli odpowiednio 11 i 9 goli. W całym sezonie na listę strzelców wpisało się aż 16 zawodników, czyli praktycznie każdy mógł „ukłuć”.

Na listę strzelców wpisało się 16 zawodników, ponadto aż 7 z nich zdobyło co najmniej 2 gole w jednym meczu. Hat tricka zaliczyło trzech naszych zawodników, każdy z nich po jednym.

W klasyfikacji asyst, zdecydowanym liderem został Tomasz Jaworski, który zanotował ich aż 20 i o osiem wyprzedził drugiego Tomasza Gajdę.

Lider klasyfikacji strzelców oraz asyst musiał także zostać zwycięzcą w punktacji kanadyjskiej. Punkty w niej zdobyło, aż 18 zawodników, występujących w poprzednim sezonie.

W poprzednim sezonie nasi zawodnicy „złapali” 44 żółte kartki i tylko jedną czerwoną.

Sezon 2015/2016 to 34 mecze czyli do rozegrania było 3060 minut (+ czas doliczony). W tej klasyfikacji liderem został Michał Sikorski, który o 69 minut wyprzedził Tomasza Jaworskiego. W całym sezonie, trener Sobczak skorzystał z usług 23 zawodników.

W zakończonych rozgrywkach, nasza drużyna miała 8 rzutów karnych, których wykorzystała 7. 100 % skutecznością może pochwalić się Łukasz Szpak (5 na 5).

I trochę o bramkarzach., których w sezonie 2015/2016 wystąpiło trzech. Zanotowali oni 16 „czystych kont”, czyli niemal w co drugim meczu nie straciliśmy gola.