Skuteczność do poprawy

W kolejnym sprawdzianie przed rundą wiosenną nasi piłkarze ulegli na wyjeździe bytomskim Szombierkom 2:3. Żółto-niebieskim zabrakło tego dnia skuteczniejszej gry pod obiema bramkami, gdyż nie wykorzystali oni kilku znakomitych sytuacji (dwukrotnie trafiając w poprzeczkę) oraz w zbyt łatwy sposób stracili trzy gole.

Pierwsza połowa należała jednak do brzeżan, którzy byli znacznie groźniejsi od przeciwnika i przeprowadzili kilka efektownych akcji. Po jednej z nich okazję miał Cieślik, ale nie zdołał oddać celnego strzału po minięciu bramkarza. W 13' dośrodkowanie Maja trafiło do Celucha, lecz po jego główce piłka trafiła w poprzeczkę. Dwie minuty później "Celi" był już bezbłędny, wykorzystując prostopadłą piłkę od Danielika i trafiając do siatki. Nasi zawodnicy mieli kolejne okazje: niecelnie uderzali Niewieściuk, Borycka i Dychus, blisko dwukrotnie był Cieślik. Zamiast kolejnych trafień dla Stalowców, to gospodarze wyrównali stan meczu po zagraniu ręką i trafieniu z rzutu karnego. Na odpowiedź naszej drużyny nie trzeba było długo czekać - w 40. minucie z dystansu strzelił Danielik, a piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki. Nie zdołaliśmy jednak dowieźć prowadzenia do przerwy. W ostatniej akcji pierwszej połowy Szombierki skutecznie skontrowały nasz zespół, wyrównując wynik meczu na 2:2.

W drugiej części gry ofensywne akcje drużyny Stali nie kleiły się tak dobrze jak wcześniej, a gra nieco się wyrównała. W 49' dobrą okazję miał zawodnik bytomian, lecz nie trafił do siatki po minięciu Szadego. Później znacznie bliżej gola byli Stalowcy. Z dystansu próbowali Maj i Cieślik, ale dwie znakomite sytuacje miał Celuch. Najpierw główkując z bliska nie trafił w bramkę, a chwilę później jego próba przelobowania bramkarza zakończyła się kolejnym obiciem poprzeczki. Niewykorzystane okazje znów się zemściły - w 86. minucie dośrodkowanie w nasze pole karne i celne uderzenie głową zakończyły się bramką na 3:2 dla Szombierek.

Przede wszystkim skuteczności zabrakło naszym zawodnikom. Jest nad czym pracować, ale mamy nadzieję że dzisiejszy sparing był tylko wypadkiem przy pracy. Zanim pucharowy mecz z Chemikiem, jeszcze w środę o godzinie 18:00 nasz zespół w Brzegu zmierzy się ze Skalnikiem Gracze w ostatniej grze kontrolnej.