Sobota w Pawłowicach Śl.

Po tygodniowej przerwie wracamy do zmagań ligowych. W najbliższą sobotę Stal wybiera się w kolejną długą podróż na Śląsk, gdzie zmierzy się z nieobliczalnym Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Po ostatniej kolejce nasza drużyna spadła na piąte miejsce w tabeli ale do podium traci tylko dwa punkty ale żeby utrzymać się w czołówce trzeba w końcu wygrać.

Po 26 kolejkach, Pniówek Pawłowice Śląskie z dorobkiem 39 punktów zajmuje w tabeli dziesiąte miejsce. Nasi sobotni rywale odnieśli 12 wygranych, 3 (najmniej w lidze) remisy oraz 11 przegranych. Bilans goli Pniówka to 40 zdobytych i 40 straconych.

Patrząc na bilans meczów domowych Pniówka oraz fakt że na wyjazdach Stal spisuje się całkiem nieźle, jednego możemy być pewni… remisu nie będzie ;-).

W tabeli wiosny Pniówek Pawłowice Śl. zajmuje dziesiąte miejsce, tracąc do Stali (7 miejsce) tylko jeden punkt. Patrząc na wyniki jakie osiągają nasi rywale … trudno cokolwiek przewidzieć. Komplety punktów przywiezione z Bielska-Białej (Rekord) czy Zabrza kontrastują ze startą punktów i wysokimi przegranymi u siebie z Górnikiem Wałbrzych czy Skrą Częstochowa. Ale o sile naszych rywali, świadczy także domowa wygrana z wiceliderem tabeli – Ruchem Zdzieszowice.

Patrząc na statystyki zdobytych bramek, Pniówek plasuje się w górnej części tabeli. 40 zdobytych goli daje im siódme miejsce w tabeli w tej kategorii. W drużynie naszych rywali, podobnie jak i w Stali nie ma wiodącego „napadziora” co świadczy o tym, że każdy może „ukłuć”. Najlepszymi „żądłami” Pawłowiczan są Majster, Semeniuk, Szczyrba oraz Sobczak (odszedł w zimie), którzy mają na koncie po 6 „ukłuć”.

W przerwie zimowej w Pniówku doszło do kilku istotnych zmian. Najważniejszą z nich było odejście najlepszego strzelca drużyny po rundzie jesiennej Marcina Sobczaka (Iskra Pszczyna). Ponadto klub opuścili: Tomasz Kukla (Przyszłość Rogów), Sebastian Szymura (Dąb Gaszowice), Adrian Nowak, Radosław Babisz oraz Artur Dybała (wszyscy Krupiński Suszec). Na ich miejsce działacze z Pawłowic Śl. sprowadzili godnych następców. Przede wszystkim do klubu dołączył z Rozwoju Katowice, młody napastnik Adam Żak. Ponadto z niższych lig ściągnięto: Mateusza Kiliana, Arkadiusza Stycznia, Dawida Morcinka oraz Patryka Antończaka.

W rundzie jesiennej Stal pokonała Pniówka 2:1. Gole dla Stali zdobyli: Gancarczyk oraz Nowacki natomiast pod koniec meczu dla Pniówka – Sobczak.

Przed nami kolejny trudny wyjazdowy mecz. Jak gra się ze śląskimi drużynami każdy wie. Stal jako beniaminek nie ma nic do stracenia a dużo do zyskania. Miejsce w górnej części tabeli jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko odrobinę szczęścia, którego ostatnio nam brakowało….. ale pewnie każda drużyna tak myśli.

„Była, jest i będzie….”

III Liga gr 3, 27 kolejka