Sparing nr 1: MKS Kluczbork - Stal 0:0

W pierwszym meczu kontrolnym rozegranym przed nowym sezonem, nasza drużyna bezbramkowo zremisowała w Kluczborku z miejscowym z MKS-em. W meczu tym trener Podstawek skupił się na zawodnikach testowanych, którzy starają się o angaż w Stali, bowiem z zawodników z poprzedniego sezonu zagrali jedynie Kolanko, Kulczycki, Lipiński, Pożarycki, Cieślik, Dychus oraz dwaj juniorzy Jankowski oraz Gawroński. Tak eksperymentalny skład spowodował, iż gra szczególnie w pierwszej połowie, pozostawiała wiele do życzenia a akcji bramkowych było dzisiaj jak na lekarstwo.

W pierwszej części gry na boisku zameldowało się aż ośmiu kandydatów do gry w Stali. Każdy z zawodników chciał udowodnić swoją wartość trenerowi Podstawkowi, lecz brakowało płynnych akcji. Najwięcej zamieszania pod bramka rywali sprawiał Lipiński, który – najpierw w 37' po rzucie rożnym uderzył obok bramki gospodarzy, a w 40. minucie po świetnym zagraniu od Kolanki niecelnie główkował. Na tym w zasadzie można by zakończyć podsumowanie nudnej pierwszej połowy.

Po przerwie okazje do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali kolejni testowani zawodnicy. Gra wyglądała jednak znacznie lepiej, wyróżniał się Cieślik, który w 54' z linii pola karnego uderzył nad poprzeczką bramki gospodarzy. W 60' ten sam zawodnik zszedł z piłką do środka boiska i uderzył z 20. metra obok bramki. Gospodarze mogli objąć prowadzenie w 64. minucie, lecz tym razem strzał z bliska obronił bramkarz żółto-niebieskich. W 69' kolejny raz spróbował Cieślik, lecz znowu bez powodzenia – jego strzał został zablokowany przez defensorów MKS-u. W końcówce gospodarze zagrozili nam jeszcze po rzucie rożnym, później ponownie strzelał Cieślik, ale nieskutecznie i pierwszy test-mecz zakończył się remisem 0:0.

„Pierwsze koty za płoty” ale remis ze spadkowiczem z II ligi szanować trzeba. Trener Podstawek skupił się dzisiaj na nowych zawodnikach z których kilku pokazało potencjał i na pewno byliby wzmocnieniem naszej drużyny. Oczywiście na personalia jeszcze za wcześnie ale na pewno jako pierwsi poinformujemy Państwa o nowych zawodnikach.

Sparing nr 1: MKS Kluczbork – Stal Brzeg 0:0.

07.07.2018 (sobota), Kluczbork.