Sparing nr 3: Stal - LZS Starowice.

Sparing nr 3: Stal  - LZS Starowice.

Już jutro Stal rozegra kolejny mecz sparingowy, w którym zmierzy się z rewelacją IV ligi opolskiej – LZS Starowice. Mecz ten odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Miejskiego w Brzegu a pierwszy gwizdek zabrzmi o 14:00.

Nasi sobotni rywale występują w IV lidze i jak na beniaminka zajmują wysokie 4 miejsce. Drużyna prowadzona przez Waldemara Sierakowskiego, uzbierała 29 punktów, tyle samo co trzecia Pogoń Prudnik, jednak ze względu na gorszy bilans meczów bezpośrednich zajmuje niższą pozycję od jedenastki z Prudnika. Bilans Starowic to 9 wygranych , 2 remisy i 6 przegranych. Dobra gra zaowocowała zdobyciem w rundzie jesiennej aż 34 goli, co jest drugim (Stal – 47) wynikiem w IV lidze. Defensywa Starowic straciła 16 goli, co jest trzecim wynikiem spośród wszystkich drużyn (Stal - 9, Pogoń - 12).

W rundzie jesiennej Stal pokonała w Grodkowie, LZS Starowice 2:1. Gole dla „żółto-niebieskich” w tym meczu zdobyli Szpak i Gajda, natomiast dla naszych rywali Stencel.

Ze Starowicami graliśmy także sparing w przerwie letniej, wygrywając 2:0.

Po przegranych meczach z czołowymi jedenastkami III ligi śląsko-opolskiej – czas na teoretycznie słabszego rywala. Jak pokazała runda wiosenna, LZS Starowice to jednak dobrze poukładana jedenastka, w której ciężko szukać słabych punktów. Czwarte miejsce w lidze, duża liczba zdobytych goli i szczelna defensywa – zapowiada się ciekawy mecz.

Sparing nr 3.

Stal Brzeg – LZS Starowice

30.01.2016, godz. 14:00

Stadion Miejski w Brzegu.