Sparing nr 4: Stal - Sokół Wielka Lipa

Już jutro (06.02.2016), Stal rozegra kolejny mecz sparingowy w przerwie zimowej. Będzie to spotkanie w którym zmierzą się dwie z pośród trzech niepokonanych w rundzie jesiennej drużyn, grających w rozgrywkach piłkarskich w Polsce, począwszy od Ekstraklasy aż do IV ligi (trzecią jest Rodło Kwidzyń, IV liga zachodniopomorska). Pojedynek pomiędzy Stalą a Sokołem Wielka Lipa, odbędzie się na płycie bocznej Stadionu Miejskiego w Brzegu o godz. 14:00.

Nasz najbliższy rywal, zajmuje obecnie drugie miejsce w IV lidze dolnośląskiej, ustępując o 5 punktów liderującej Olimpii Kowary, ale ma do rozegrana jeszcze dwa zaległe mecze (z Pogonią Oleśnica oraz Orłem Ząbkowice Śl.), które z różnych przyczyn nie odbyły się w rundzie jesiennej. Na 41 punktów, składa się 13 zwycięstw i 2 remisy odniesione w 15 meczach. Zawodnicy Sokoła zdobyli 50 goli a stracili tylko 10. Sezon 2014/2015, drużyna z Wielkiej Lipy ukończyła na wysokim trzecim miejscu. W przerwie między rozgrywkami, działacze Sokoła ściągnęli do zespołu kilku doświadczonych i ogranych w III lidze zawodników (E. Balicki, K. Michalski (obaj Piast Żmigród), M. Janas (Ślęża Wrocław)) dając tym samym sygnał że interesują ich najwyższe cele z awansem włącznie. Najlepszym strzelcem Sokoła jest M. Noga, który jak do tej pory zdobył 10 goli i o jednego wyprzedza K. Pyzłowskiego. W całej rundzie jesiennej na listę strzelców w drużynie naszych sobotnich rywali wpisało się dwunastu zawodników.

Sobotnie spotkanie będzie trzecim meczem sparingowym Sokoła. W pierwszym, zanotowali remis (2:2) z Lechią Dzierżoniów (III liga). Natomiast w drugim, rozegranym tydzień temu meczu, z Polonią/Stalą Świdnica, przegrali 0:1.

Sobotnie stracie, będzie czwartym starciem Stali w okresie zimowym. Po dwóch przegranych z trzecioligowcami (Ruch Zdzieszowice 1:3, Odra Opole 1:5), tydzień temu pokonaliśmy LZS Starowice 5:1.

Jak wiadomo w meczach sparingowych nie wynik jest najważniejszy. W meczach tych trenerzy testują różne ustawienia taktyczne oraz ustawienia piłkarzy na różnych pozycjach. Niemniej jednak możliwość zobaczenia dwóch czołowych jedenastek IV ligi dolnośląskiej i opolskiej, na pewno zechce zobaczyć wielu kibiców, którzy będą oczekiwać dobrej gry i zwycięstwa swojej drużyny.

Sparing nr 4

Stal – Sokół Wielka Lipa

06.02.2016 (sobota), godz. 14:00

Stadion Miejski w Brzegu (boisko ze sztuczną nawierzchnią)