Sparing nr 5: ROW 1964 Rybik - Stal

W najbliższą sobotę nasza drużyna zagra kolejny mecz kontrolny w okresie zimowym a naszym przeciwnikiem będzie ROW 1964 Rybnik. Nasz sobotni rywal to nie tylko kolejny drugoligowiec z którym zmierzymy się sparingu ale także najwyżej sklasyfikowany zespół z którym zagramy w obecnej przerwie zimowej. Mecz ten odbędzie się na sztucznej murawie boiska Ośrodka w Rybniku-Kamieniu o godz. 12:30.

ROW 1964 Rybnik po rundzie jesiennej zajmuje w tabeli II Ligi dwunaste miejsce. W dziewiętnastu kolejkach rybniczanie zdobyli 22 punkty mając pięć „oczek” przewagi nad ostatnim miejscem spadkowym (15, Rozwój Katowice). Na dorobek punktowy naszych sobotnich rywali składa się pięć wygranych oraz siedem remisów, bilans bramkowy lekko na minusie 29 do 33. Najlepszymi strzelcami drużyny po rundzie jesiennej są Przemysław Brychlik oraz Mariusz Muszalik, którzy zdobyli po cztery gole.

Przygotowania do rundy wiosennej zawodnicy ROW 1964 Rybnik rozpoczęli 08.01, pod okiem nowego duetu trenerskiego Marka Koniarka oraz Rolanda Buchała. W obecnej przerwie zimowej do drużyny dołączyło już trzech zawodników: pomocnicy Bartłomiej Wasiluk (Stal Stalowa Wola) oraz Michał Rostowski (Stadion Śląski Chorzów) i obrońca Krystian Kujawa (Podbeskidzie Bielsko-Biała).

Mecz ze Stalą będzie dla naszych rywali piątym sparingiem w obecnej przerwie zimowej. W pierwszym spotkaniu rybniczanie wysoko ulegli GKS Katowice (I Liga)1:5, kolejne trzy mecze to wygrane, z IV-ligową Polonią Łaziska 5:3, naszym ligowym rywalem Rekordem Bielsko-Biała 2:1 oraz IV-ligową Unią Racibórz także 2:1. W ostatnim test-meczu rozegranym w miniona sobotę rybniczanie ulegli kolejnemu naszemu rywalowi ligowemu, rezerwom Górnika Zabrze 1:2.

Stal do meczu z Rowem 1964 Rybnik przystąpi po wygranej z MKS Kluczbork w której nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze. W sobotnim meczu trener Pikaus powinien mieć już do dyspozycji szerszą kadrę ponieważ po chorobie do treningów wrócił już Wojtek Jurek oraz w czwartek powinien dołączyć także Aleksander Januszkiewicz oraz Bartłomiej Kulczycki, któremu sprawy zawodowe uniemożliwiały udział w treningach. Wciąż tylko indywidulanie trenuje Dawid Pożarycki ale wierzymy że już w krótce dołączy do całej drużyny i już na pełnych obrotach będzie się przygotowywał do rozgrywek.

Sparing nr 5

ROW 1964 Rybik – Stal

10.02.2018 (sobota),godz. 12:30

Rybnik-Kamień.

​Zdjęcie tytułowe pochodzi z portalu: www.row1964rybnik.com