Stal - Piast Żmigród 0:2

W XXXI kolejce III Ligi Stal, niestety przegrała z Piastem Żmigród 0:2, czym bardzo skomplikowała sobie walkę o utrzymanie. Co prawda szans jeszcze nie straciliśmy ale już nie wszystko zależy tylko od nas.

Dzisiejszy mecz tak jak większość w tym sezonie w wykonaniu naszych zawodników miał dwa oblicza. O ile w pierwszej połowie przeważaliśmy i mieliśmy dwie wyśmienite sytuacje to w drugiej graliśmy słabo. Gra w pierwszej połowie była bardzo szarpana a obie drużyny miały dobre i gorsze fragmenty. Akcji podbramkowych było jak na lekarstwo ale jak już to raczej po stałych fragmentach gry. Najgroźniej pod naszą bramką było po naszych błędach i stratach ale na szczęście dwie czy trzy takie sytuacje nie zakończyły się stratą gola. Stal natomiast przycisnęła w końcówce i stworzyła sobie dwie świetne akcje. Najpierw Celuch uderzał głową ale kapitalną interwencją popisał się bramkarz rywali a kilka minut później strzał piętą, tego samego zawodnika o milimetry minął słupek bramki gości.

Druga połowa rozpoczęła się od błędu Paszka, który źle wybijał piłkę ale i tym razem udało się zażegnać niebezpieczeństwo. Niestety w 59.minucie, goście wyszli z zabójcza kontrą, jeden z nich przebiegł niemal całe boisko i podał do Stasika, który dopełnił formalności. Po stracie gola Piast mądrze się wycofał i czekał na kontry. Stal niestety nie miała argumentów aby coś zdziałać z przodu. Najlepszą okazję mieliśmy w 70.minucie, kiedy to my wyszliśmy z kontrą ale strzał Dychusa okazał się minimalnie niecelny. W dalszej części zawodnicy gości kontrolowali mecz a w 83.minucie go „zamknęli”. Strzał Kępczyńskiego z dalszej odległości, odbił się jeszcze od jednego z naszych zawodników myląc tym samym Paszka i było 0:2.

Przegrana z Piastem Żmigród bardzo mocno skomplikowała naszą walkę o utrzymanie. Na szczęście wyniki pozostałych meczów sprawiają, że wciąż mamy realne szanse na utrzymanie ale … musimy w końcu zacząć wygrywać.

III Liga gr. 3, XXXI kolejka

Stal – Piast Żmigród 0:2 (Stasik, Kępczyński)

Kartki: Maj, Celuch, Żegleń, Kulczycki (wszyscy żółta)

Sędzia: Waldemar Socha (Dolnośląski ZPN)

Stal: Paszek – Krupnik, Maj, Przystalski, Kolanko (58’ Szubertowski) – Gajda, Kuriata (66’ Dychus), Chodyga (45’ Danielik), Kulczycki (45’ Cieślik), Celuch – Żegleń. Trener: Piotr Jacek.

Widzów: 350