Stal vs BKS Stal

Sezon 2016/2017 w III Lidze gr. 3 powoli wkracza w decydującą fazę. Do rozegrania pozostało już tylko sześć kolejek w których poznamy mistrza oraz spadkowiczów (na pewno czterech a może i sześciu). Nasza drużyna zajmuje obecnie miejsce w górnej części tabeli ale o jego utrzymanie trzeba będzie mocno powalczyć, bowiem przed nami mecze z mocnymi drużynami. Już w sobotę do Brzegu przyjedzie naszpikowana zawodnikami z wyższych lig i przedsezonowy główny kandydat do awansu – BKS Stal Bielsko-Biała.

Bielską Stal nieprzypadkowo wymieniano jako głównego faworyta rozgrywek. Grają nasi rywale na pięknym stadionie, mają w składzie doświadczonych i nierzadko ogranych w wyższych ligach zawodników i mocne perspektywy finansowe do gry w II Lidze. Coś jednak poszło nie tak bowiem po 28 seriach gier, BKS zajmuje w tabeli 5 miejsce a do lidera traci już 9 punktów. Patrząc na grę i wyniki jakie padają naszej grupie, niby jest to dystans do odrobienia ale raczej o II lidze w przyszłym sezonie mogą w Bielsku-Białej zapomnieć. Choć kto wie?

BKS Stal ma na swoim koncie 46 punktów i o jeden wyprzeda naszą drużynę. Sobotni mecz będzie więc meczem o tzw. „6” punktów. W 28 kolejkach rywale odnieśli 13 wygranych, 7 remisów raz ośmiokrotnie schodzili z boiska pokonani. Bilans goli naszych rywali wygląda bardzo dobrze: 45 zdobytych i tylko 22 stracone (najmniej w lidze).

W meczach wyjazdowych „Stalowcy” nie mają się czego wstydzić, bowiem zgromadzili w nich 19 punktów. Mało w nich strzelali goli (14) ale i bardzo mało tracili. O grze „domowej” naszych zawodników nikomu nie trzeba przypominać. Rzadko przegrywamy ale też i nieczęsto wygrywamy. Za to remisów mamy całkiem sporo. Ale kiedyś musi przyjść przełamanie na własnym stadionie a my liczymy że będzie to już w najbliższa sobotę.

W rundzie wiosennej BKS zdobył 18 punktów (dwa więcej od naszej drużyny) i w tabeli wiosny zajmuje piąte miejsce. Jeszcze dwie kolejki temu BKS Stal miał ogromną szansę na doskoczenie do Ruchu i GKS w walce o awans ale w ostatnich dwóch kolejkach nasi rywale zdobyli tylko 1 punkt i chyba stracili już szanse na awans.

Najlepszym strzelcem drużyny naszych sobotnich rywali jest Marcin Czacki, który ma na koncie 7 goli i o jednego wyprzedza Artura Pląsowskiego.

Przed startem rundy wiosennej doszło w drużynie naszych rywali do kilku zmian kadrowych. Klub opuściło pięciu zawodników. Maciej Felsch (Podbeskidzie, powrót z wypożyczenia) oraz Damian Furczyk (LKS Goczałkowice Zdrój) opuścili definitywnie bielską Stal natomiast kolejna trójka została wypożyczona: Bartłomiej Bednarz (LKS Grodziec), Filip Wiśniewski (Warta Zawiercie) oraz Krystian Dudała (Unia Turza Śląska). Do klubu w przerwie zimowej dołączyło czterech zawodników. Na zasadzie transferów definitywnych: Kacper Będziaszek (Piast II Gliwice) oraz Marcin Wróbel (LKS Leśna) oraz wypożyczeń Konrad Kareta oraz Aleksander Chmielewski (obaj Piast II Gliwice). Największym zaskoczeniem było jednak odejście (na początku rundy) trenera BKS-u Pana Rafała Góraka, który wybrał trzecioligową Elanę Toruń. Miejsce poprzedniego szkoleniowca zajął Dariusz Okoń jego dawny asystent.

W rundzie jesiennej nasza drużyna nieznacznie uległa gospodarzom 1:2. Mecz ten ułożył się dla nas idealnie, bowiem już w 2 minucie prowadzenie dał nam Gancarczyk. Miejscowi wyrównali po pięknym strzale z rzutu wolnego w pierwszej połowie. Na początku drugiej na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Caputa i mimo kilu akcji i szans naszej drużynie nie udało się wywieźć choćby punktu z Bieska-Białej.

Meczem z BKS Bielsko-Biała nasza drużyna zainauguruje swoisty maraton, kiedy to na przestrzeni trzech tygodni rozegra sześć meczów. Końcówka rundy, pokaże na co stać naszych zawodników. My wierzymy, że pokażą oni charakter i wolę walki i że nie jeden raz uszczęśliwią naszych kibiców.

29 kolejka III Ligi gr. 3

Stal – BKS Stal Bielsko-Biała

27.05.2017 (sobota), godz. 14:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy.