Sukces trenera Młodzików!

Wiele już razy pisaliśmy o szkoleniu młodzieży w naszym klubie, wyniki osiągane przez nich w obecnym sezonie, potwierdzają że wszystko idzie w dobrym kierunku. Praca z młodymi zawodnikami, daje dużo satysfakcji trenerom ale wymaga od nich ciągłego samodoskonalenia. Na pewno wiele może się nauczyć, trener młodzików Stali, Damian Dziura, który od tego sezonu jest także trenerem Reprezentacji Polski Polish Soccer Skills, która zajmuje się szkoleniem młodzieży.

W poprzedni weekend, wraz z reprezentacją PSS, miał on przyjemność trenować i „sparować” Z rówieśnikami Bayernu Monachium. Przez dwa dni reprezentacja U-12, prowadzona przez Damiana oraz Mateusza Kowalczyka (Akademia Piłkarska TOP 54 Biała Podlaska), przebywała na mini zgrupowaniu w Monachium.

W rozegranych tam sparingach, kadra PSS , pokonała TSV Truderding 4:1, oraz po bardzo dobrym meczu, uległa rówieśnikom z Bayernu Monachium 7:8. Mecz ten rozegrany był w głównym ośrodku treningowym, mistrza Niemiec.

W trakcie tego meczu, po murawie przechadzał się Pep Guardiola oraz Benatia, którzy na sąsiednim boisku, rozpoczynali trening regeneracyjny po meczu z Mainz. Spośród zawodników Bayernu, widziano także, trenującego indywidualnie Holgera Badstubera.

Oprócz treningów oraz sparingów, na zawodników czekało wiele atrakcji, takich jak zwiedzanie Allianz Areny, Stadionu Olimpijskiego oraz muzeum BMW.

Największą niespodzianką dla zawodników było spotkanie z Robertem Lewandowskim, który chętnie pozował do wspólnych zdjęć oraz rozdawał autografy.

Ciekawostką jest fakt, że w zespole PSS byli zawodnicy m. in. z Lecha Poznań, Floty Świnoujście, Rakowa Częstochowa, Stali Mielec, Greifswalder FC (Niemcy).

Kolejne zgrupowanie kadry PSS, odbędzie się w Warszawie. Bezpośrednio po meczu Polska – Irlandia, na Stadionie Narodowym gdzie zaprezentowana zostanie kadra PSS.

Trenerowi Damianowi Dziura serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów zarówno w kadrze jak i klubie.

Powodzenia.

Powiązana galeria: