Szkolenie młodzieży w BTP Stal Brzeg.

Organizacja pracy z młodzieżą w klubie BTP Stal Brzeg.

Koniec wakacji to także intensywny okres pracy trenerów grup młodzieżowych. W naszym klubie obecnie działają 2 zespoły seniorskie, 3 grupy młodzieżowe (Juniorzy Starsi i Młodsi oraz Trampkarze) oraz 5 grup dziecięcych (Młodziki U15, Orliki Starsze U11 oraz Młodsze U10, Żaki Starsze U9 oraz Młodsze U8). Nowością od tego sezonu będzie grupa Skrzatów U7, do której zostanie przeprowadzony nabór zarówno chłopców jak i dziewczynek.

Dlaczego warto trenować w klubie BTP Stal Brzeg?

Po pierwsze jest to najbardziej utytułowany klub w powiecie brzeskim, dysponujący przepiękną bazą treningową, składającą się z kilku boisk piłkarskich oraz siłowni. Dodatkowo wykwalikowana kadra trenerska, wciąż podnosząca swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach oraz współpraca z placówkami edukacyjnymi (I Liceum Ogólnokształcące im Bolesława Chrobrego oraz Zespół Szkół nr 1) na terenie miasta, sprawiają że młody zawodnik może w pełni oddać się swojej pasji czyli piłce nożnej.

Jak wygląda szkolenie?

Każdy zawodnik trafia do swojej grupy wiekowej, przez co w pierwszych etapach, eliminujemy możliwość, gry i treningu ze starszymi zawodnikami, co mogło skutkować niechęcią rywalizacji młodszych adeptów piłki nożnej. Najmłodsi trafiają najpierw do grupy Skrzatów, gdzie pod okiem Mariusza Andruchowicza, zbierają pierwsze szlify piłkarskie. W przypadku dużej ilości chętnych lub różnych roczników istnieje możliwość zatrudniania dodatkowych trenerów w tym przedziale. Następnie zawodnicy ci przechodzą do starszego rocznika, czyli do Żaków, gdzie trenerzy Marcin Raczkowski oraz Michał Sikorski przez okres kolejnych dwóch lat, szkolą naszą młodzież, przekazując im swoją wiedzę i doświadczenie. Po tym okresie brzeska młodzież trafia pod skrzydła trenerów, Grzegorza Galanta i Norberta Czapki czyli do grup Orlików. Następnie po kolejnych dwóch latach, przechodzą do młodzików (Damian Dziura), trampkarzy (Miłosz Terlecki) oraz juniorów (Zbigniew Marzec, Bartosz Kowalski). Co ważne, każda z wymienionych grup, prowadzona jest przez jednego trenera przez cały dany okres wiekowy. Ma to zapewnić ciągłość szkolenia oraz systematyczne wdrażanie nowych umiejętności.

Dodatkowo, klub zapewnia indywidualne treningi w specjalizacji bramkarz, prowadzone przez zawodnika I drużyny Marka Szymochę. W zajęciach dla bramkarzy mogą uczestniczyć zawodnicy z różnych grup wiekowych.

Klub BTP Stal Brzeg, zapewnia także treningi indywidualne, prowadzone zgodnie ze standardami Polish Soccer Skills, przez Damiana Dziura.

Jakie plusy wynikają z systemu szkolenia BTP Stal Brzeg?

Najważniejszy, to zapewnienie młodym piłkarzom wyszkolonej kadry trenerskiej, która ma za zadanie przygotowanie do „zawodu piłkarza” od najmłodszych lat. Podział na grupy wiekowe, ma na celu równomierny rozwój całej grupy zawodników, oraz awans do wyższych grup szczególnie uzdolnionych chłopców. W najmłodszej kategorii wiekowej, klub przyjmuje wszystkich chętnych, każda z grup Żaków i Orlików będzie liczyć maksymalnie po 22 zawodników. W Młodzikach zostanie wyselekcjonowana grupa 22 piłkarzy, którzy przejdą kolejne etapy szkolenia.

Kadra trenerska BTP Stal Brzeg.

Juniorzy U-19 rocznik 1997/98       Bartosz KOWALSKI – PZPN A, tel. 664-158-054

Juniorzy młodsi U-17 rocznik 1999/2000 Zbigniew MARZEC – PZPN A, tel. 503-554-965

Trampkarze U-15 rocznik 2001/02 Miłosz TERLECKI – PZPN B, tel. 504-780-395

Młodziki U-13 rocznik 2003/04 Damian DZIURA – UEFA B, tel. 793-470-421

Orliki starsze U-11 rocznik 2005 Norbert CZAPKA – UEFA B, tel. 697-125-511

Orliki młodsze U-10 rocznik 2006 Grzegorz GALANT – PZPN B, tel. 694-201-909

Żaki starsze U-9 rocznik 2007 Michał SIKORSKI – UEFA B, tel. 885-161-606

Żaki Młodsze U-8 rocznik 2008 Marcin RACZKOWSKI – UEFA B, tel. 534-495-444

Skrzaty U-7 rocznik 2009/10 Mariusz ANDRUCHOWICZ -instruktor, tel. 503-314-509

Trener Bramkarzy Marek SZYMOCHA – tel. 500-054-907

Trener indywidualny wg metodologii PSS Damian DZIURA tel. 793-470-421

Najbliższy nabór do grup dziecięcych odbędzie się na Stadionie Miejskim w Brzegu, 03.09.2015 o godz. 16:00.

Zapraszamy serdecznie.