Terminarz III ligi.

Za nieco ponad trzy tygodnie startuje 3 liga, w której po 36 latach znowu zobaczymy nasza drużynę. W sezonie 2016/2017 kończy się reforma tej klasy rozgrywkowej w wyniku której powstało cztery grupy trzecich lig. Stal zagra w grupie trzeciej a jej rywalami będą drużyny z województw: dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i śląskiego. Chociaż pisanie o drużynach z województw opolskiego i lubuskiego to lekka przesada, bowiem w rozgrywkach są tylko trzy drużyny z tych regionów. Z opolskiego Stal i Ruch Zdzieszowice, natomiast z lubuskiego beniaminek Falubaz Zielona Góra.

W naszej grupie 3 ligi w sezonie 2016/2017 wystąpi 18 zespołów. Bezpośrednio do 2 ligi awansuje zwycięzca grupy, czyli w tym roku nie będzie już baraży. Z 3 ligi spadną na pewno 3 drużyny, plus koleje w przypadku spadku zespołów z 2 ligi, w której gra pięć "jedenastek" z „naszego regionu”: Odra Opole, Polonia Bytom, Rozwój Katowice, Raków Częstochowa oraz ROW 1964 Rybnik.

Kto powalczy o awans a kto spadnie do IV ligi? Tego dowiemy się w czerwcu 2017 roku. Teraz, publikujemy terminarz naszej drużyny w rundzie jesiennej.

Zaczynamy u siebie z Olimpią Kowary, która także jest beniaminkiem w tej klasie rozgrywkowej. Drugi mecz, także zagramy u siebie z mocną Lechią Dzierżoniów. Pierwszy wyjazd czeka nas w III kolejce w której pojedziemy do Żmigrodu na mecz z Piastem.

Derby Opolszczyzny odbędą się w Zdzieszowicach w V kolejce.

Z pośród XVII kolejek aż XVI odbędzie się w weekendy natomiast w środę zagramy tylko jeden mecz (IV kolejka) ze Śląskiem Wrocław.

Terminarz Stali Brzeg w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017.