To był dobry rok !

I kolejny rok już prawie minął. Kończący się 2016 rok, w naszym klubie możemy zaliczyć na duży „PLUS”. Po niemal 30 latach seniorzy powrócili do „poważnej” piłki czyli do rozgrywek międzywojewódzkich. Ale nie tylko gra seniorów zasługuje na pochwałę, a swoje sukcesy w mijającym roku święciła także nasza młodzież.

W roku 2016 do życia powołano Akademię Piłkarską Stal Brzeg, która zajmuje się szkoleniem najmłodszych zawodników. Pod okiem wykwalifikowanych trenerów codziennie trenuje w niej około 200 młodych zawodników w wieku od 5 lat do wieku trampkarza.

Po ukończeniu Akademii Piłkarskiej BTP Stal Brzeg, zawodnicy automatycznie przechodzą do klubu i mają okazję występować w rozgrywkach organizowanych przez OZPN. A jest to o tyle ważne, iż Stal jako jeden z nielicznych klubów w naszym województwie posiada drużyny młodzieżowe występujące w najwyższych klasach rozgrywkowych w województwie opolskim.

W roku 2016 nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony w tych rozgrywkach. 

Rozgrywki Opolskiej Ligi Juniorów w sezonie 2015/2016 nasi zawodnicy zakończyli na najniższym miejscu podium co uznano w klubie za duży sukces. 

Z drużyną trenera Kowalskiego po tym sezonie pożegnało się kilu zawodników, którzy ukończyli wiek juniora ale mimo tego ich następcy radzą sobie bardzo dobrze i po rundzie jesiennej zajmują 5 miejsce w niewielką stratą do podium.

O juniorach młodszych już dużo pisaliśmy ale każdym sukcesem trzeba się chwalić. Bardzo dobra runda i tylko gorszy bilans goli z MOSiR Opole zdecydował o ich drugim miejscu w tabeli Opolskiej Lidze Juniorów Młodszych, który i tak zapewnił im awans do Ligi Makroregionalnej. A od marca czeka ich o wiele trudniejsze zadania ale znając ich potencjał i możliwości – jakoś jesteśmy spokojni.

Trampkarze występujący w Opolskiej Lidze Trampkarzy zajęli na koniec rozgrywek 5 miejsce, co uwzględniając odmłodzony skład także należy uznać za sukces.

W Lidze Młodzików nasi zawodnicy występujący w gr. 2 rozgrywki sezonu 2015/2016 zakończyli na pierwszym miejscu. W barażu dającym im prawo gry w finale rozgrywek niestety musieli uznać wyższość kolegów z Opola ale zdobytego doświadczenia nikt im już nie zabierze. 

O grze pierwszej drużyny także już napisaliśmy dużo i to bardzo pozytywnie. Rok 2016 w liczbach wygląda imponująco ale po kolei.

Rok 2016 zaczynaliśmy w IV lidze opolskiej, notując w rundzie wiosennej 12 wygranych, 3 remisy i 2 porażki. Bilans goli to: 44 strzelone i tylko 12 straconych.

Patrząc z perspektywy czasu najważniejsza w drodze do awansu była wygrana w XVIII a pierwszej wiosennej kolejce z wiceliderem na jego terenie Polonią Głubczyce, 3:1.

Awans przyklepaliśmy wygraną w "małych derbach powiatu" z LZS Starowice, 3:1.

Dużo radości nasi zwodnicy sprawili naszym kibicom (licznie zgromadzonym na stadionie w Lewinie Brzeskim) wygrywając (3:1) w „prawdziwych” derbach z Olimpią na ich terenie.

W III lidze także radzimy sobie dobrze zajmując po rundzie jesiennej wysokie 3 miejsce. A zaczęło się od "szalonego" meczu z Olimpią Kowary (3:3) w którym dwukrotnie musieliśmy "gonić" wynik. 

Ogólnie pierwszą część sezonu kończymy z ośmioma wygranymi, pięcioma remisami i czteroma przegranymi. W golach też jesteśmy na plus 30 zdobytych i 24 stracone. Mogło być lepiej? Pewnie tak ale narzekać nie zamierzamy. 

Najlepszy mecz, według redakcji rozegraliśmy z Rekordem Bielsko-Biała u siebie ale najbardziej zapamiętanym będzie spotkanie z Górnikiem II Zabrze w gościach :-)

I ten pamiętny mecz w Zabrzu, gdzie sytuacje zmieniała się jak w kalejdoskopie od 0:1 przez 3:1 i rzut karny dla gospodarzy (obroniony przez Kacpra), po 3:4 dla naszych zawodników. 

Rok 2016 w wykonaniu seniorów wygląda imponująco. 20 wygranych, 8 remisów i 6 przegranych. Bilans goli – 74 do 36.

I aż szkoda że to koniec tak udanego roku ale z drugiej strony Nowy Rok także zapowiada się atrakcyjnie. Juniorzy młodsi zagrają w Lidze Makroregionalnej ze znanymi firmami. W rozgrywkach seniorów w III Lidze na Stadion Miejski w Brzegu zawitają takie „firmy” jak GKS 1962 Jastrzębie, Stal Bielsko-Biała czy Górnik Wałbrzych! No i w tym roku przypada nam okrągła rocznica – 50-lecie powstania klubu i ….

Korzystając z okazji chcielibyśmy życzyć wszystkim naszym kibicom, sponsorom oraz tym którzy nam dobrze  życzą ale i samym sobie :-)

Aby ten nadchodzący 2017 rok był lepszy od mijającego!

No i zdrowia i szczęścia i dużo radości.

Zawodnicy, trenerzy oraz Zarząd BTP Stal Brzeg.