Turniej w Goslar

W dniach 12-14.01.2018 na zaproszenie przedstawicieli miasta Goslar (miasto partnerskie Brzegu) oraz dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Brzeg, zawodnicy Akademii Piłkarskiej Stal Brzeg, wzięli udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim. Nasi zawodnicy mierzyli swoje siły z zawodnikami z Niemiec, Czech, Izraela oraz Polski.

Nasza Akademia wystawiła dwie drużyny. Podopieczni Karola Fedunika (nowy trener w Akademii) w rywalizacji zajęli piąte miejsce. Pomimo mocnej grupy nasi zawodnicy dzielnie walczyli, prezentując wysoki poziom umiejętności indywidualnych jak i drużynowych, które mamy nadzieję wzrosną jeszcze w rundzie wiosennej.

Druga drużyna, która w rundzie wiosennej będzie występować w Opolskiej Lidze Młodzików, prowadzona przez Marcina Nowackiego spisała się jeszcze lepiej, zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Pięć wygranych oraz dwie porażki (z drużynami z Izraela, które były poza zasięgiem) nie bez powodu stawiają ich w roli faworytów wiosennych rozgrywek.

Oprócz uczestnictwa w turnieju, nasi zawodnicy mieli okazję zwiedzić miasto Goslar oraz poznać jego historię. Do dyspozycji mieli liczne atrakcje jak aquapark, kręgielnię, bilard czy park rozrywki. Zarówno zawodnicy jak i trenerzy zgodnie przyznali, iż zostali bardzo dobrze i ciepło przyjęci przez organizatorów.

Mamy nadzieję, iż kilkudniowy pobyt zawodników z trenerami zaprocentuje w przyszłości jeszcze lepsza grą i wynikami.

Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy Urzędowi Miasta Brzeg za pomoc finansową w wyjeździe na turniej w Goslar.