"Umiesz liczyć, licz na siebie"

W ostatnim meczu sezonu 2018/19 Stal zremisowała z mistrzem III ligi - Górnikiem Polkowice 1:1, czym zapewniła sobie utrzymanie w lidze! Nasi zawodnicy nie czekali na rozstrzygnięcia i wyniki innych meczów i po bardzo dobrym meczu, nie oglądając się na innych, sami zapewnili sobie utrzymanie. Gola dla Stali zdobył Celuch, natomiast dla gospodarzy Bednarski.

Początek spotkania należał do gospodarzy. W pierwszych minutach dwukrotnie zagroził nam Bancewicz - najpierw niedokładnie dograł wzdłuż bramki, a potem będąc w polu karnym uderzył obok słupka. W 7. minucie Gajda minął kilku zawodników Górnika, wdarł się w pole karne, ale w ostatniej chwili jego akcję przerwali polkowiczanie. Minutę później po rzucie różnym niecelnie główkował Celuch, a w 12. celnym strzałem Magdziak przetestował Stitou. W 15' na lewej stronie znalazł się Szubertowski, dośrodkował idealnie na głowę Celucha, a najlepszy strzelec Stali zdobył prowadzenie dla naszej drużyny! Do końca pierwszej połowy najwięcej działo się po strzałach z dystansu - Kuriata uderzył lekko i w środek bramki Górnika, a Gajda w 40' niecelnie próbował przelobować Furtaka. Rywale odpowiedzieli jedynie strzałem nad bramką w wykonaniu Bancewicza.

W drugiej części gry polkowiczanie zdecydowanie przeważali, co przeniosło się na ilość stwarzanych sytuacji. Z próbą aktywnego Bancewicza poradził sobie Stitou, natomiast najbliżej trafienia było w 50. minucie, kiedy główka z okolic piątego metra minimalnie minęła naszą bramkę. W kolejnych minutach próba Karmelity była niecelna, a w 63' Bednarski strzelając zza szesnastki trafił w słupek. Ten sam zawodnik dopiął swego w 67. minucie. Po wrzutce w nasze pole karne źle interweniował Szubertowski, a odbitą piłkę z bliska wbił do siatki Bednarski. Mimo większego posiadania piłki, piłkarze lidera nie stworzyli sobie do końca meczu żadnej dobrej sytuacji. Stalowy odpowiedzieli niecelną próbą Żeglenia w 71. minucie, oraz w 74. akcją Maja, po której Celuch źle przyjął piłkę.

Zwycięski remis zakończył ten trudny dla nas sezon, trudny ale szczęśliwy. Utrzymaliśmy się w III Lidze, zdobyliśmy Regionalny Puchar Polski ale ile nas to kosztowało nerwów … to tylko my wiemy. Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy wszystkim naszym kibicom i sympatykom, którzy dobrze nam życzyli i kibicowali przez cały sezon a malkontentom … odrobiny melisy, na uspokojenie bo noc pewnie nie będzie przespana.

34. kolejka III ligi:

Górnik Polkowice - Stal Brzeg 1:1 (Bednarski 67' - Celuch 15')

Stal: Stitou - Krupnik (68'Maj), Przystalski, Pożarycki, Szubertowski, Danielik, Chodyga (63' Żegleń), Kuriata, Gajda, Horański (60' Jankowski), Celuch (90' Kolanko). Trener: Piotr Jacek.

Żółte kartki: Szubertowski, Przystalski, Pożarycki.

Sędziował: Szymon Grabara (Śląski ZPN).

Widzów: 450.