W sobotę pierwszy sparing

Już w najbliższą sobotę (20.01.2018) nasza drużyna rozegra pierwszy zimowy sparing. Na Stadionie Miejskim w Brzegu (boisko ze sztuczną nawierzchnią) o godz. 13:00 zmierzymy się z rezerwami Śląska Wrocław.

Okres przygotowawczy do rundy wiosennej, Stal rozpoczęła 04.01.2018. W tym czasie pod okiem trenera Krystiana Pikausa oraz trenera przygotowania fizycznego Marka Świdra „żółto-niebiescy” trenowali na sztucznym boisku oraz na siłowni. Od początku okresu przygotowawczego w treningach uczestniczą niemal wszyscy zawodnicy z minionej rundy z wyjątkiem Tomasza Mencla (rezygnacja z gry?), Dawida Pożaryckiego (kontuzja) oraz Bartłomieja Kulczyckiego (obowiązki zawodowe). Ponadto w zajęciach uczestniczy nasz wychowanek, Wojciech Kochański (MKS Kluczbork) oraz dwóch zawodników testowanych (napastnik oraz boczny pomocnik).

Pierwszy tegoroczny sparing rozegramy z rezerwami Śląska Wrocław, które występują w Sport Track IV lidze dolnośląskiej (gr. wschód). Po rundzie jesiennej Śląsk II Wrocław zajmuje w tabeli drugie miejsce tracąc do lidera Foto-Higieny Gać – cztery punkty. W piętnastu meczach nasi rywale zdobyli 31 punktów, strzelając w tym czasie 33 gole i tracąc tylko 13 (najmniej w całej swojej grupie).

W poprzednim sezonie mieliśmy okazję grać ze Śląskiem II Wrocław w rozgrywkach III ligi, wygrywając we Wrocławiu 2:1 oraz remisując w Brzegu 0:0. Ponadto, niemal rok temu w sparingu rozegranym w Brzegu, ulegliśmy naszym sobotnim rywalom aż 1:6!

Sparing nr. 1

Stal – Śląsk II Wrocław

20.01.2018 (sobota), godz. 13:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy.