W sobotę zagramy w Żmigrodzie
W najbliższą sobotę drużynę Stali czeka wyjazdowe starcie z Piastem Żmigród. Po bardzo obiecującej grze i zwycięstwie na inaugurację sezonu liczymy na kolejny dobry występ i zdobycz punktową przywiezioną z terenu rywali.
Historia Piasta Żmigród sięga 1946 roku, kiedy to powołano w Żmigrodzie pierwszy klub sportowy. Nazwa "Piast" powstała w 1956 roku w wyniku fuzji dwóch klubów: Kolejarza i Włókniarza, a od 1995 roku brzmi ona "Miejski Klub Sportowy Piast Żmigród". Największym sukcesem naszych sobotnich rywali było wygranie IV ligi dolnośląskiej w sezonie 2012/13 i awans do III ligi, w której występują do dzisiaj.
W poprzednich rozgrywkach żmigrodzianie zrealizowali swój cel, pewnie utrzymując się w III lidze. Na 9. miejsce w tabeli złożyło się 13 zwycięstw, 10 remisów oraz 11 porażek. Niedosyt pozostał w związku z brakiem zwycięstwa w wojewódzkim Pucharze Polski. Podopieczni Ediego Andradiny dotarli do finału tych rozgrywek, przegrywając dopiero po rzutach karnych z rezerwami Zagłębia Lubin.
Przed nowym sezonem włodarze Piasta podjęli decyzję o małej rewolucji. Z drużyny odeszło kilku doświadczonych zawodników, a w ich miejsce zakontraktowano głównie młodych piłkarzy, głodnych gry. Zespół Piasta opuścili: Aleksander Sobczak (powrócił do rezerw Śląska Wrocław), Szymon Stasik (Stal Mielec), Eryk Moryson i Wojciech Bzdęga (obaj Polonia Leszno). Z drużyny odeszło także dwóch doświadczonych stoperów: Piotr Niewieściuk trafił do naszego klubu, a Patryk Gołębiewski z powodów osobistych opuścił klub po niemal siedmiu sezonach w nim spędzonych. Powstałe luki udało się zapełnić kilkoma nowymi zawodnikami: z wypożyczenia do Lechii Dzierżoniów powrócili Oskar Majbroda i Oskar Trzepacz, dwaj bramkarze - Kacper Czapran i Maciej Turek przyszli odpowiednio z juniorów Śląska Wrocław i Swornicy Czarnowąsy, Igor Łuczewski trafił do Piasta z Mieszka Gniezno, Dominik Rosiński z Sokoła Wielka Lipa, Błażej Chouwer z rezerw Pogoni Szczecin, a Alan Wojtaszek z rezerw Chrobrego Głogów. Ponadto do zespołu włączono kilku zawodników z drużyny juniorów. W ramach przygotowań do sezonu zespół trenera Andradiny rozegrali cztery mecze sparingowe, zwyciężając z Piastem Kobylin 6:0, Sokołem Wielka Lipa 2:0 oraz Baryczą Sułów 8:3 oraz przegrywając z Zagłębiem II Lubin 2:5.
Siódmy z rzędu sezon w III lidze rozpoczął się dla żmigrodzian całkiem nieźle. Na inaugurację sezonu zremisowali oni w Legnicy z rezerwami Miedzi 1:1. Drużyna gospodarzy, naszpikowana kilkoma wzmocnieniami z pierwszoligowego zespołu, prowadziła do przerwy po trafieniu Koziary z rzutu karnego. W 88. minucie Rusiecki wyrównał stan meczu, dzięki czemu Piast otwarcie sezonu mógł zapisać sobie na plus.
Historia potyczek Piasta ze Stalą obejmuje ostatnie trzy sezony i nie jest dla nas korzystna. Nasza drużyna dwukrotnie wygrywała z drużyną ze Żmigrodu (4:1 i 3:0), raz zremisowała (1:1) oraz trzykrotnie przegrała (1:3, 1:2 oraz 0:2). Warto zwrócić uwagę na fakt, że oba zwycięstwa nasi piłkarze odnieśli na terenie rywala. Spotkania obu drużyn w poprzednich sezonach były zupełnie odmienne. W listopadzie ubiegłego roku swoją byłą drużynę pogrążył Damian Celuch, zdobywając trzy gole i zapewniając Stali wygraną 3:0. W rundzie rewanżowej górą byli żmigrodzianie, którzy po trafieniach Stasika i Kępczyńskiego zasłużenie wywieźli z Brzegu trzy punkty, zwyciężając 2:0.
W sobotnie popołudnie nasz zespół czeka kolejne ciężkie zadanie. Po pokonaniu dobrej drużyny, jaką są rezerwy Górnika Zabrze, tym razem kolejną przeszkodą będzie solidny trzecioligowiec ze Żmigrodu. Ekipa trenera Jacka wystąpi bez Damiana Celucha, którego czeka pauza za czerwoną kartkę otrzymaną w poprzedniej kolejce. Historia pokazuje, że w Żmigrodzie potrafimy wygrywać i liczymy na to, że przy dobrej grze uda się przywieźć do Brzegu korzystny wynik.

2. kolejka III ligi (grupa 3)

Piast Żmigród - Stal
10.08.2019 (sobota), godz. 17:00
Stadion Miejski w Żmigrodzie, ul. Sportowa 13.