Widownia na meczach IV ligi opolskiej - podsumowanie!

Podsumowanie „piłkarskie” rundy jesiennej możecie zobaczyć we wcześniejszych aktualnościach. Dzisiaj, krótko napiszemy o frekwencji na boiskach IV ligi opolskiej. Wszystkie dane pochodzą z serwisu 90.minut.pl oraz NTO. W statystykach nie uwzględniono III kolejki (jedynej rozegranej w środę, z której nie posiadamy danych) oraz meczu Startu Namysłów z TOR-em Dobrzeń Wieki (IX kolejka), który decyzją OZPN został rozegrany bez udziału publiczności.

Według, ww. portali internetowych, 143 mecze IV ligi opolskiej na żywo zobaczyło 23940 widzów. Średnia na mecz wychodzi na poziomie 167 osób. Największą widownię miała II kolejka, na którą pofatygowało się 2170 osób (śr. 241 widzów na mecz). Najsłabszą frekwencją może się pochwalić ostatnia XVII kolejka, na której zjawiło się tylko 870 widzów (śr. 97).

Liczba widzów w poszczególnych klubach.

Liderem, w kategorii liczby widzów jest Stal Brzeg. Osiem meczów, na Stadionie Miejskim w Brzegu, obejrzało na żywo 3330 osób, co daje średnią na poziomie 416. Średnią, co najmniej 200 widzów na mecz, mogą się jeszcze pochwalić w Głubczycach (270) oraz Prudniku (200). Na drugim biegunie znajdują się jedenastki z Otmuchowa (94) oraz Namysłowa (95). Najwyższą widownię,  spośród wszystkich meczów rundy jesiennej miał pojedynek Stali z Olimpią Lewin Brzeski, który na Stadionie Miejskim w Brzegu, obejrzało 550 osób. Najmniejsza liczba widzów pojawiła się w Otmuchowie (XVI) gdzie mecz z Małąpanwią zobaczyło 40 osób.

Liczby Stali.

Największą widownię miał derbowy pojedynek z Olimpią Lewin Brzeski (VII kolejka), który zobaczyło 550 osób. Najmniej osób 250, zdecydowało się zobaczyć mecz XVI kolejki, w którym gościliśmy jedenastkę z Paczkowa. Ponad 400 osób, zjawiło się także na meczach z Polonią Głubczyce (480), Chemikiem Kędzierzyn-Koźle (450), Startem Namysłów (400), KS Krasiejów (450) oraz Pogonią Prudnik (450).