Wojciech Kochański nowym zawodnikiem Stali!

Powoli krystalizuje się kadra naszej drużyny na rundę wiosenną. Od pierwszych treningów w drużynie brało udział kilku testowanych zawodników a jednym z nich był Wojciech Kochański. Miło nam poinformować, iż w rundzie wiosennej Wojtek będzie występował w „żółto-niebieskiej” koszulce w rozgrywkach III Ligi.

Radość jest tym większa, iż Wojtek jest wychowankiem naszego klubu, który miał okazję grać i trenować w akademii wielokrotnych Mistrzów Polski – Legii Warszawa.

Pierwsze kroki piłkarskie Wojtek stawiał w Brzegu. W rozgrywkach juniorskich występował ponadto w Pomologii Prószków z której trafił do Legi Warszawa. Tam trenował pod okiem Jacka Magiery występując w CLJ oraz rezerwach grających w III Lidze. W styczniu 2016 roku nasz nowy obrońca trafił do grającego w I Lidze GKS Katowice. W tym samym roku w rundzie jesiennej Wojtek trafił do Ruchu Zdzieszowice bijąc się do ostatniej kolejki o promocję do klasy wyższej. Ostatnią rundę „Kochan” spędził w II-ligowym MKS Kluczbork, po której postanowił wrócić na „własne śmieci”.

Nominalną pozycją Wojtka jest środek obrony ale może on także grać jako defensywny pomocnik. Mimo młodego wieku nasz nowy obrońca może już pochwalić się sporym doświadczeniem w rozgrywkach seniorskich i mamy nadzieję, iż będzie on dużym wzmocnieniem naszej formacji defensywnej.

Wojtek – witaj w domu!