Wygrana i remis juniorów w OLJ

W X kolejce rozgrywek juniorów starszych nasz zespół gościł w Nysie. Gospodarze bardzo dobrze radzą sobie na własnym boisku i nasz zespół od początku miał dużo problemów z przeciwnikiem.

Już w pierwszej akcji meczu gospodarze wyszli na prowadzenie. Jednak Stalowcy nie dali za wygraną i w 14.minucie Mateusz Dychus wyrównał, jednak 4.minuty później gospodarze po strzale Dudy ponownie wychodzą na prowadzenie. Od tej pory nasi zawodnicy przejęli inicjatywę w grze i za sprawą Zaruckiego doprowadziliśmy do remisu 2:2. Remisem zakończyła się pierwsza połowa.

Od początku drugiej części w dalszym ciągu trwa wymiana ciosów. Jako pierwsi gola zdobyli nasi zawodnicy. Po faulu na Zaruckim, Mateusz Dychus technicznym strzałem z „11” wyprowadza nasz zespół na prowadzenie. Jednak gospodarze w ciągu dwóch minut za sprawą Brysia wychodzą na prowadzenie 4:3. Ostatni głos w tym szalonym meczu mieli nasi zawodnicy, którzy w końcówce za sprawą Zaruckiego i Dychusa wyprowadzają Stal na prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca.

Stal: Konrad Nędzyński, Daniel Jankowski, Marcin Dziura, Jakub Kowalski, Jan Wolan, Jakub Smok, Michał Witka (74’ Sobczak), Mateusz Lubczyk (37’Bartłomiej Dudek), Kacper Zarucki, Mateusz Dychus, Krystian Taraciński (66’ Igor Puchelak).

Z zespołem byli: Patryk Micuła, Klaudiusz Wojda, Kacper Zarzycki oraz Grzegorz Głaz.

Trener: Wojciech Kaszub

W XI kolejce OLJ zmierzyliśmy się z wiceliderem MKS Kluczbork. W pierwszym spotkaniu na własnym boisku ulegliśmy drużynie z Kluczborka 2:3 po bardzo pasjonującym meczu.

W rewanżu bardzo chcieliśmy zrewanżować się za porażkę w meczu u siebie. W meczu nie mógł zagrać kapitan naszego zespołu Jakub Smok (pauza za żółte kartki) oraz Mateusz Lubczyk, który był kontuzjowany. Od początku spotkania nasz zespół konsekwentnie realizował nasz plan taktyczny na to spotkanie. Byliśmy bardzo dobrze zorganizowani w defensywie i jeżeli tylko była możliwość bardzo szybko przedostawaliśmy się pod bramkę przeciwnika. W pierwszej połowie bardzo dobrą okazję miał Igor Puchelak, który przeprowadził ładną akcję, ale bramkarz odbił piłkę. Od początku drugiej połowy gospodarze znowu mocno ruszyli do przodu. Jednak nasi zawodnicy bardzo spokojnie radzili sobie z ich atakami i znowu bardzo szybko wyprowadzali kontrataki. Po jednym z nich Puchelak nie trafił w piłkę po ładnym dośrodkowaniu Dychusa. Później Kacper Zarucki stanął przed szansą z rzutu wolnego, ale uderzył w mur zawodników gospodarzy. W 88.minucie Kacper Zarucki wychodzi sam na sam i podaje do Mateusz Dychusa, który ładnie strzela w długi róg, jednak bramkarz sprytnie wybija piłkę na rzut rożny.

W ostatniej minucie spotkania gospodarze wykonują rzut rożny i zawodnik gospodarzy fatalnie pudłuje z 6 metrów. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, który z przebiegu gry jest zasłużony dla obu stron. Do zakończenia sezonu, pozostały jeszcze trzy kolejki w których rozstrzygnie się awans do ligi Makroregionalnej.

Stal: Konrad Nędzyński, Krystian Taraciński (70’ Patryk Sobczak), Marcin Dziura, Daniel Jankowski, Jan Wolan, Michał Witka, Bartosz Resiak (58’ Łukasz Dudzik), Mateusz Dychus, Kacper Zarucki ( 89’ Patryk Micuła), Bartłomiej Dudek, Igor Puchelak (74’ Kacper Zarzycki).

Z zespołem byli: Jakub Kowalski, Klaudiusz Wojda.