Wygrywamy z Odrą Opole

W dzisiejszym meczu sparingowym, rozegranym w Opolu przy ul. Północnej, Stal pokonała I-Ligową Odrę Opole 1:0. Gola dającego nam wygraną zdobył w drugiej połowie Maciej Szymkowiak. Nasi zawodnicy rozegrali dzisiaj bardzo dobry mecz będąc w przekroju całego meczu drużyną lepszą i konkretniejszą a przy odrobinie lepiej ustawionych celownikach powinna zdobyć więcej goli.

Dzisiejszy mecz prowadzony był w bardzo zimowych warunkach przy silnym mrozie, który potęgowany był wiejącym jak zawsze na ul. Północnej wietrze ;-). Mimo to, obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko, któremu ton nadawała Stal. Pierwsze ostrzeżenie nasi zawodnicy wysłali w 11. minucie. Po składnej i szybkiej akcji piłka przeniosła się w pole karne rywali i trafiła do Cieślika, którego strzał zatrzymał się na słupku bramki gospodarzy. Odra odpowiedziała groźnym uderzeniem w 13. minucie z którym pewnie poradził sobie Stitou. Trzy minuty później to golkiper gospodarzy musiał wykazać się umiejętnościami broniąc strzał z dystansu Lipińskiego. Dwie minuty później po kolejnej zespołowej akcji i strzale Gajdy, od utraty bramki przez gospodarzy uratował ich ponownie słupek! W 31.minucie ponownie groźnie na bramkę rywali strzelał Lipiński ale i tym razem górą był bramkarz rywali. W 38. minucie to naszej drużynie dopisało szczęście, kiedy to potężna bomba jednego z rywali trafiła w poprzeczkę bramki Stitou. Minutę później z szybką kontrą wyszła nasza drużyna ale strzał Cieślika obronił golkiper Odry. W końcówce meczu mogliśmy stracić gola, po złym wybiciu piłki przez Stitou, trafiła ona do napastnika gospodarzy. Ten wyszedł sam na sam z bramkarzem ale jego „lob” był niecelny i minął słupek naszej bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch groźnych akcji naszej drużyny ale obie skończyły się bez celnych strzałów Szymkowiaka oraz Januszkiewicza. W 52. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Piłkę w polu karnym otrzymał Szymkowiak, "nawinął" dwóch zawodników Odry i umieścił piłkę przy słupku, nie dając żadnych szans bramkarzowi. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku boiska. Groźnie poda naszą bramką było jedynie w 60. minucie kiedy to Szermach obronił strzał z dystansu jednego z rywali. Nasza drużyna natomiast opanowała środek boiska i próbowała kontrować ale mimo kilku prób niestety nie udało nam się umieścić piłki w siatce rywali. Najbliżej tej sztuki był Kulczycki w 85. minucie ale jego strzał po odrobine za mocnym podaniu od Szymkowiaka bez problemów złapał bramkarz rywali.

Wiemy że to tylko sparing ale wygrana z drużyną, która bije się o Ekstraklasę musie cieszyć sztab szkoleniowy jak i zawodników. Dodajmy także, że nie była to wygrana przypadkowa a wybiegana i zasłużona i pokazująca, iż droga którą obraliśmy jest słuszna. Nasi zawodnicy, pokazali że drzemią w nich olbrzymie pokłady umiejętności i mamy nadzieje że przełożą je na punkty w lidze. Brawo drużyna!

Sparing nr 10

Odra Opole – Stal 0:1

(52’ Szymkowiak)

Stal I połowa: Stitou – Jurek, Pożarycki, Kochański, Żmuda – Gajda, Bronisławski, Nowacki, Celuch, Cieślik – Lipiński.

Stal II połowa: Szermach – Jurek, Maj, Pożarycki, Kolanko – Januszkiewicz, Nowacki (Bronisławski), Celuch, Zalewski, Kulczycki, Szymkowiak.

Odra Opole I połowa: Weinzettel – Brusiło, Bodzioch, Cverna, Winiarczyk – Habusta, Bonecki – Mikinicz, Niziołek, Marzec – Skrzypczak.

Odra Opole II połowa: Kuchta – Kram, Baran, Kowalski, Bryłka – Wepa, Bonecki (70. Marzec) – Maćczak, Wodecki, Żagiel – Ledecky.