Wygrywamy z Victorią i meldujemy się w 1/8

Zgodnie z planem, nasi zawodnicy wygrali dzisiaj w 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski i awansowali do kolejnej rundy. W Chróścicach pewnie pokonaliśmy miejscową Victorię i w kolejnej rundzie zagramy z ligowym rywalem Agroplonem Głuszyna. Gole dla Stali zdobyli dzisiaj Nahornyj, Danielik, Gajda oraz Sosna.

Tradycyjnie już w meczu pucharowym, mając także w pamięci, iż czeka nas jeszcze kilka meczów w krótkim okresie czasu, trener Podstawek dał pograć głównie młodym zawodnikom oszczędzając min. Pożaryckiego i Nowackiego na mecze ligowe. Pierwsza połowa dość wyrównana toczyła się głównie w środku pola. Nasza drużyna szybko zdobyła gola i kontrolowała to spotkanie. W 8. minucie sfaulowany w okolicach pola karnego został Stępień, do piłki podszedł Hahornyj i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi miejscowych. Później gra toczyła się głównie w środku pola a akcji bramkowych było jak na lekarstwo.

Druga część to już zupełna dominacja Stali a od około 60 minuty, gospodarze rzadko przekraczali własną połowę skupiając się na obronie. Ale zaczęła się ona od groźnego strzału miejscowych, po którym piłka o milimetry minęła słupek bramki Paszka. Wraz z kolejnymi minutami przewaga Stali wzrastała i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 54 minucie, Stępień zagrał do Danielika a ten technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce. Na kolejnego gola czekaliśmy kolejny kwadrans, a zdobył go ładnym strzałem z rzutu wolnego, podyktowanego za faul na KuriacieGajda. Cztery minuty później, wysoką wygraną naszej drużyny przypieczętował Sosna. W końcówce Cieślik miał jeszcze dwie idealne sytuacje ale niestety celownik miał dzisiaj nasz pomocnik mocno rozregulowany.

Zadanie wykonane, tak powinniśmy podsumować ten mecz, który raczej do historii pod względem emocji nie przejdzie. Stal wygrała go pewnie i zasłużenie a co najważniejsze bez start wynikających z kontuzji.

1/16 Pucharu Polski na szczeblu województwa

Victoria Chróścice – Stal 0:4

(Hahornyj, Danielik, Gajda, Sosna)

Kartki: Danielik (ż)

Widzów: 100

Stal: Paszek – Nahornyj (38’ Kolanko), Maj, Sosna, Gawroński – Kulczycki (46’ Gajda), Celuch (61’ Kuriata), Danielik, Horański, Jankowski – Stępień (69’ Cieślik). Trener: Grzegorz Podstawek.