Wywiad z trenerem Piotrem Jackiem

Wywiad z trenerem Piotrem Jackiem

Trener Piotr Jacek dołączył do Stali we wrześniu, zastępując na stanowisku Grzegorza Podstawka. Pod jego wodzą i po dobrej końcówce rundy, Stal zakończyła rundę jesienną na dwunastym miejscu. Jak wyglądała miniona runda, co się udało a co można by zrobić lepiej? Zapraszamy do rozmowy z Piotrem Jackiem. 

1. Co skusiło Pana do podjęcia pracy w Brzegu? Okres i wyniki w jakim Pan dołączył do klubu nie wyglądały dobrze?

Piotr Jacek - Dobra gra drużyny w poprzednich sezonach, baza treningowa i stabilność klubu to aspekty, które pozwalają się rozwijać. Słabsze wyniki w danym momencie są tylko wyzwaniem do pracy.

2. Jak ocenia Pan minioną rundę w wykonaniu naszych zawodników?

P.J. - Słabszy, dość pechowy początek ale koniec rundy na dobrym poziomie.

3. Który, Pana zadaniem mecz był najlepszy w wykonaniu Pana podopiecznych w minionej rundzie?

P.J. – Miniona runda przyniosła kilka udanych spotkań w których przeważaliśmy i pokazaliśmy kilka bardzo fajnych akcji. Paradoksalnie, najlepszym meczem pod względem wykreowanych przez nas sytuacji, był przegrany mecz z MKS Kluczbork. Niestety zabrakło w tym spotkaniu precyzji i spokoju w wykończeniu akcji.

4. Jeśli mówimy o najlepszym to także musimy spytać o ten najgorszy ?

P.J. – W mojej ocenie najsłabszy był mecz z Foto-Higieną Gać.

5. Czy jakiś zawodnik zaskoczył Pana in plus w minionej rundzie? Czy widzi Pan w kadrze naszej drużyny zawodników którzy za jakiś czas powinni grać w wyższych ligach?

P.J. – Znałem potencjał większości zawodników występujących w Stali i raczej nikt mnie nie zaskoczył. Co do drugiej części pytania to oczywiście w każdej drużynie są zawodnicy, którzy mogą zagrać na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Kluczem do tego jest ciężka praca i wiara w sukces, które pozwalają podnosić umiejętności piłkarskie.

6. Na co Pana zdaniem stać naszą drużynę w nadchodzącej rundzie?

P.J. – Stać nas na dobrą, mądrą grę, taką jak w końcówce rundy jesiennej.

7. Pracował Pan już w wielu czołowych akademiach piłkarskich w Polsce (Lech Poznań, Miedź Legnica czy Zagłębie Lubin). Jak na tym tle wypada nasz klub i nasza akademia? Wiem także, iż poza pracą z pierwszą drużyną współpracuje Pan z naszą Akademią na czym ta współpraca wygląda?

P.J. – Oczywiście trudno porównywać Akademię Stali do tych z Poznania czy Lubina, które uchodzą na jedne z najlepszych ale praca z dziećmi i młodzieżą w każdym klubie powinna być na wysokim poziomie adekwatnym do warunków. Moją rolą jest także współpraca z trenerami Akademii Stali i przekazywanie im swojego doświadczenia. Regularnie odbywają się spotkania warsztatowe z grupą trenerów AP Stal Brzeg, podczas których próbujemy przenosić pewne wzorce i zagadnienia na „nasz grunt”. Staramy się stworzyć własny, spójny we wszystkich grupach program szkolenia w klubie.

8. Jakie Pana zdaniem pozycje na boisku powinny być wzmocnione przed nadchodząca rundą?

P.J. – Dla zwiększenia rywalizacji w zespole, potrzeba po jednym zawodniku w każdej formacji.

9. Czy ma Pan już w sowim notesie nazwiska nowych zawodników?

P.J. – Oczywiście mam w notesie nazwiska zawodników, których znam i wiem, że będą oni wzmocnieniem Stali ale liczę także, iż w trakcie okresu przygotowawczego pojawią się interesujący nas zawodnicy. Najważniejsze na dzisiaj to utrzymanie kadry.

10. Jakie cechy są dla Pana najważniejsze u zawodników? Czym się Pan kieruje wybierając zawodników do drużyny?

P.J. – Zawodnik musi być częścią drużyny, musi się w niej dobrze czuć i dla niej grać. Wtedy jest w stanie w pełni zaprezentować swoje umiejętności.

11. Jak będzie wyglądał plan przygotowań Stali do rundy wiosennej?

P.J. – Przygotowania rozpoczynamy w poniedziałek 07.01.2019 i do meczu Pucharowego (02.03.2019, rywala poznamy w styczniu), trenować będziemy na swoich obiektach. Każdy tygodniowy mikrocykl – zakończymy grą kontrolną. W połowie przygotowań zawodnicy dostaną chwilę wytchnienia a potem ponownie ruszamy pełną parą.

12. Jaki cel stawia Pan przed drużyną w nadchodzącej rundzie i w najbliższych latach?

P.J. – Chcemy z każdym, kolejnym meczem piąć się w górę tabeli. Trener rozwija drużynę a drużyna trenera. Przy konkretnej pracy i dobrych wynikach, wszyscy na tym korzystają. Łatwiej wtedy realizować cele które, wcale nie są tak odległe.

Życząc trenerowi spełnienia marzeń i realizacji celów -bardzo dziękuję za wywiad.

P.J. – Dziękuję również i korzystając z okazji chciałbym wszystkim naszym kibicom, życzyć wszystkiego co najlepsze, szczęścia i zdrowia w Nowym Roku.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości