Zaczynamy!

W najbliższą sobotę meczem z Górnikiem II Zabrze, Stal zainauguruje rozgrywki III Ligi w sezonie 2019/2020. Pierwszy mecz rozegramy na Stadionie Miejskim w Brzegu a jego początek wyznaczono na godz. 13:00.

Do nowego sezonu nasza drużyna przystąpi z kilkoma nowymi zawodnikami w składzie. Klub wzmocnił wicelider strzelców poprzedniego sezonu – Dominik Wejerowski, obrońca Piotr Niewieściuk, bramkarz Adrian Szady oraz kilku młodych zawodników: Krzysztof Staśkiewicz, Dominik Kuboń, Michał Szymczyk, Jakub Kowalski oraz powracający z wypożyczenia do Miedzi Legnica Hubert Bentkowski.

Nasz najbliższy rywal czyli Górnik II Zabrze jak na rezerwy klubu Ekstraklasowego przystało – grał będzie głównie młodymi zawodnikami, wspartymi „spadami” od których mają uczyć się piłkarskiego rzemiosła ale przede wszystkim doświadczenia. W porównaniu do poprzedniego sezonu w Górniku II Zabrze nie zobaczymy min. Grzegorza Kasprzika, Adama Fica, Jakuba Bielicy (obaj Polonia Bytom) oraz Szymona Buszka (MKS Kluczbork?). Największa zmiana w rezerwach zabrzan nastąpiła na „samej górze” bowiem pierwszym trenerem drużyny został Marcin Prasoł, który zastąpił Piotra Gierczaka, który został asystentem pierwszego trenera.

W meczach sparingowych rezerwy Górnika spisywały się bardzo dobrze wygrywając z wyżej notowanymi klubami: GKS Katowice 3:0 oraz Hutnikiem Kraków 4:3, czy remisując ze Skrą Częstochowa 2:2 ale zdarzały się i wpadki jak chociażby przegrana z Odrą Wodzisław 1:2.

W poprzednim sezonie nasza drużyna podzieliła się punktami z Zabrzanami wygrywając w „gościach” 3:1 oraz przegrywając w Brzegu w takim samym stosunku.

Nowy sezon w którym przyjdzie nam grać z takimi klubami jak Ruch Chorzów, Polonia Bytom Czy ROW Rybnik zapowiada się bardzo atrakcyjnie ale też bardzo ciężko. Nasza grupa jest bardzo mocna ale i wyrównana i albo grasz o awans albo spadasz jak to mówi stare piłkarskie powiedzenie. Liczymy, że nasi zawodnicy pokażą że drzemie w nich olbrzymi potencjał i piłkarskie umiejętności ale także charakter, który pozwoli nam na skuteczną i ofensywną grę! Liczymy także na naszych kibiców, których doping poniesie naszych zawodników w walce o każdy metr i punkt na boisku!

III Liga gr. 3, I kolejka

Stal – Górnik II Zabrze

03.08.2019 (sobota), godz. 13:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy!