Zapowiedź: Agroplon Głuszyna - Stal

Rozgrywki ligowe w naszej grupie nie zwalniają i już w środę 29.05.2019, nasza drużyna rozegra kolejny mecz ligowy w którym zmierzy się z Agroplonem Głuszyna. Po słabym występie z Piastem Żmigród i przegranej, która zepchnęła nas na miejsce spadkowe, liczymy na rehabilitację naszych zawodników i bezcenne trzy punkty. Środowy mecz rozegramy na stadionie w Namysłowie a jego początek zaplanowano na godz. 17:00.

Mecz z Agroplonem Głuszyna będzie nie tylko meczem o trzy punkty, które dla obu drużyn są na wagę złota ale także ostatnim meczem Derbowym Opolszczyzny. Zarówno Agroplon jak i Stal wciąż walczą o pozostanie w III lidze więc środowe widowisko zapowiada się bardzo ciekawie. Gospodarze tego spotkania, po XXXI kolejkach z trzydziestoma jeden punktami zajmują w tabeli piętnaste miejsce. W dotychczasowych meczach ośmiokrotnie nasi rywale wygrali, siedmiokrotnie remisowali oraz szesnastokrotnie przegrali. Bilans goli mocno ujemny - trzydzieści cztery zdobyte oraz sześćdziesiąt dwa stracone.

W meczach „domowych” Agroplon wygrał pięć razy, trzy razy zremisował oraz siedem razy przegrał. Bilans domowych goli także mają nasi rywale mocno ujemny – czternaście zdobytych oraz dwadzieścia straconych.

W tabeli rundy wiosennej Agroplon Głuszyna z siedemnastoma zdobytymi punktami – zajmuje w tabeli trzynaste miejsce i o jeden wyprzedza naszą drużynę.

W przerwie zimowej nasi rywale dokonali kilku zmian w kadrze, pozbywając się min. Eltona dos Santosa (LZS Starowice), Karola Wanata (Małapanew Ozimek), Pawła Kuleszkę (Żubry Smarchowice), Kamila Babiarza (TOR Dobrzeń Wielki) oraz Mikołaja Gretkiewicza (Polonia Kępno). W ich miejsce ściągnięto trzech zawodników: Szymona Dymińczuka (Skalnik Gracze), Cybulko (niższe ligi włoskie) oraz Kayode (powrót po kontuzji).

W rundzie jesiennej na Stadionie Miejskim w Brzegu, pokonaliśmy Agroplon Głuszyna 2:0. Gole w tamtym meczu zdobyli: Żegleń oraz Stępień. Ligowa wygrana nie był jedyną jaką odnieśliśmy nad tym rywalem w minionym roku, bowiem w 1/8 finału Regionalnego Pucharu Polski wygraliśmy z głuszynianami (po dogrywce) 6:4.

III Liga gr. 3, XXXII kolejka

Agroplon Głuszyna – Stal

29.05.2019 (środa), godz. 17:00

Namysłów.

Zapraszamy!