Zapowiedź: Foto-Higiena Gać - Stal

Po przerwie spowodowanej rozgrywkami Regions Cup (gratulacje Reprezentacji Dolnego Śląska i Dawidowi Pożaryckiemu!) nasza drużyna, po wyeliminowaniu z pucharów Agroplonu Głuszyna, w nieco lepszych humorach wraca do rozgrywek ligowych. W sobotę czeka nas najbliższy z możliwych wyjazdów bo do nieodległej Gać i mecz z miejscową Foto-Higieną.

Nasz sobotni rywal to tegoroczny beniaminek ale patrząc historycznie to już doświadczona i ograna na tym szczeblu drużyna. Awans gospodarze sobotniego meczu zapewnili sobie w barażach wysoko pokonując Apis Jędrzychowice 6:0 natomiast mecz rewanżowy ze względu na kłopoty kadrowe rywali się nie odbył.

Obecny sezon, Foto-Higiena podobnie jak i nasza drużyna nie może zaliczyć do udanych, bowiem po jedenastu meczach nasi rywale wciąż znajdują się w dolnych regionach tabeli, zajmując w niej 14 miejsce. Z jednym punktem więcej na koncie „Gacianie” wyprzedzają nasza drużynę o jedną lokatę.

W jedenastu kolejkach nasi rywale wygrali trzy mecze (Warta Gorzów 2:1, Ruch Radzionków 2:1 oraz Ruch Zdzieszowice 2:1 ), dwa zremisowali (Rekord Bielsko-Biała, Agroplon Głuszyna) oraz sześć przegrali. Bilans goli Foto-Higieny Gać to piętnaście zdobytych oraz dwadzieścia cztery stracone.

Przed rozpoczęciem obecnego sezonu w drużynie gospodarzy sobotniego meczu doszło do wielu zmian. Foto-Higiena Gać dokonała bodaj najbardziej medialnych ruchów kadrowych ściągając do siebie min. Marka Gancarczyka z Odry Opole czy Łukasza Staronia (min ŁKS Łódź). Ponadto do klubu przybyło wielu młodych zawodników min. Adrian Młynarski, Kacper Stachowski, Erwin Korsak, Michał Hawryło, Szymon Krocz, Michał Tylki czy wypożyczony z naszego klubu Bujakiewicz. Tak wielu nowych zawodników sprawiło, iż ktoś musiał zrobić im miejsce i dlatego w Gać w tym sezonie nie zobaczymy: Wargina, Józefkiewicza, Przytuły. Ponadto w sobotnim meczu będziemy mogli zobaczyć byłych „Stalowców” Marcina Mazura oraz Kamila Dołgana, których oczywiście serdecznie pozdrawiamy.

Jak już wspomniano, Foto-Higiena ma na koncie piętnaście zdobytych goli z czego najwięcej bo aż sześć zdobył najlepszy snajper „Gacianki” – Dominik Wejerowski. Po dwa gole dołożyli Michał Gałaszewski, Janusz Gancarczyk oraz Szymon Krocz.

Z pośród sześciu meczów domowych Foto-Higiena Gać wygrała dwa, jeden zremisowała oraz trzy przegrała. Nasza drużyna w meczach wyjazdowych gra o wiele lepiej niż u siebie i może się pochwalić identycznym bilansem jak rywale w meczach u siebie (dwie wygrane, jeden remis i trzy przegrane), także wydaje się że mecz będzie ciekawy widowiskiem.

W sobotę przed naszą drużyną kolejny mecz z tych o sześć punktów. Na pewno wygrana z Agroplonem Głuszyna dodała pewności naszym zawodnikom, którzy jeszcze mocniej uwierzyli w swoje umiejętności. W sobotnim meczu do dyspozycji trenera Jacka będą dodatkowo pauzujący w sobotę przez drobne urazy – Nowacki oraz Cieślik i wracający w Włoch (Regions Cup) – Dawid Pożarycki. Liczymy, że chłopaki dadzą z siebie wszystko i do Brzegu wrócą z kompletem punktów!

III Liga gr. 3, XII kolejka

Foto-Higiena Gać – Stal

20.10.2018 (sobota), godz. 14:00

Gać!