Zapowiedź: Górnik II Zabrze - Stal

W czwartej kolejce III ligi, Stal rozegra trzeci wyjazdowy mecz w którym zmierzy się z rezerwami zabrzańskiego Górnika. Na sobotni mecz jedziemy podbudowani pucharową wygraną ale co najważniejsze bez kontuzji i z wyjątkiem Dychusa (pauza za czerwoną kartkę), trener Podstawek będzie miał do dyspozycji całą kadrę.

Rezerwy Górnika Zabrze podobnie jak nasza drużyna po trzech meczach mają na koncie trzy punkty i w tabeli zajmują miejsce czternaste o jedno niżej od Stali. Pierwsze punkty nasi rywale zdobyli w ostatniej kolejce w której pokonały Foto-Higienę Gać na wyjeździe 4:2. Wcześniej „Górnicy” przegrali ze Ślęzą Wrocław (1:4) oraz Rekordem Bielsko-Biała (0:3).

Poprzedni sezon, Górnik II Zabrze zakończył na miejscu spadkowym ale dzięki wycofaniu się z rozgrywek BKS Stal Bielsko-Biała rezerwy wciąż mogą rywalizować w rozgrywkach międzywojewódzkich.

Obecne rozgrywki III ligi, rezerwy Górnika rozpoczęły z nowym szkoleniowcem na ławce, którym został bardzo dobrze znany w Zabrzu – Piotr Gierczak. Kadrę i trzon zespołu będą stanowili głownie młodzi zawodnicy występujący w poprzednim sezonie w Centralnej Lidze Juniorów a wspomagani oni będą zawodnikami z pierwszej drużyny.

Na swoim koncie Rezerwy Górnika mają cztery zdobyte gole a trzy z nich zdobył Marcin Urynowicz, który ma już za sobą debiut w Ekstraklasie. Jedno trafienie zaliczył natomiast Przemysław Wiśniewski. Co ciekawe Stal także ma na koncie cztery gole i także trzy z nich zdobył jeden zawodnik – Piotr Stępień a jednego dołożył Tomasz Gajda.

W ostatniej kolejce, jak już wspominaliśmy nasz rywal wysoko pokonał na wyjeździe Foto-Higienę Gać, sprawiając tym samym małą niespodziankę. W meczu tym błysnął snajper Górnika Marcin Urynowicz, który zdobył dwa gole.

Foto-Higiena Gać – Górnik II Zabrze 2:4 (Urynowicz x2, Wiśniewski, samo.)

Górnik II Zabrze: Szymański – Wiśniewski, Jaksik, Surowiec, Baran, Belica, Kubica, Pawłowski, Urynowicz, Wolsztyński, Kulanek.

Na pewno nie taki początek sezonu wymarzyli sobie nasi zawodnicy, którzy po dobrym meczu w Dzierżoniowie niestety w dwóch kolejnych meczach zagrali po dobrej jednej połowie. Z rezerwami Górnika zawsze grało nam się ciężko ale wierzymy że nasi zawodnicy pokażą charakter i zostawią serce na boisku a wówczas o wynik możemy być spokojni.

III Liga gr.3, IV kolejka

Górnik II Zabrze – Stal