Zapowiedź: Lechia Dzierżoniów - Stal

W najbliższą niedzielę nasza drużyna, zagra kolejny mecz o punkty w III lidze, mierząc się w Dzierżoniowie z miejscową Lechią. Mecz ten będzie debiutem nowego trenera „żółto-niebieskich” Grzegorza Podstawka, który od wtorku zastąpił zdymisjonowanego Krystiana Pikausa. Do lidera Gwarka Tarnowskie Góry, tracimy trzy punkty (Gwarek ma jednak jeden mecz zaległy) a do rozegrania zostało jeszcze siedem meczów czyli dwadzieścia jeden punktów do zdobycia, więc wciąż mamy o co grać. Z tym że margines błędów już się wyczerpał więc ….

Lechia Dzierżoniów po rozegraniu dwudziestu sześciu meczów zajmuje w tabeli dopiero trzynaste miejsce mając nad ostatnią zagrożoną Unią Turza Śl. dziesięć punktów przewagi więc wydaje się, iż tylko kataklizm mógłby sprawić że nie zobaczymy dzierżonowian w III lidze w przyszłym sezonie (dużo także może zależeć od MKS Kluczbork, który w II lidze wciąż balansuje na krawędzi). W dotychczasowych meczach nasi niedzielni rywale zgromadzili trzydzieści sześć punktów odnosząc jedenaście wygranych, trzykrotnie remisując i dwunastokrotnie przegrywając.

Nasza drużyna po dość kiepskiej wiośnie w której straciła dużo punktów z dołem tabeli, wciąż liczy się w grze o awans ale chcąc powalczyć do końca o najwyższa stawkę punktów tracić już nie może.

Poprzedni sezon Lechia niemal do ostatniej kolejki biła się o pozostanie w III Lidze dlatego także w przerwie letniej doszło w drużynie do kilu zmian. Jak się okazało przyniosły one zamierzony skutek i po rundzie jesiennej nasi rywale z dorobkiem 26 punktów zajmowali wysokie siódme miejsce. Dlatego także w przerwie między rozgrywkami w Dzierżonowie nie szaleli z transferami. Mimo testów w wyższych ligach w klubie pozostali czołowi zawodnicy a klub opuścili tylko piłkarze grający mało lub w cale. Po stronie nowych nabytków także próżno szukać zawodników z „nazwiskami” i ogranych w wyższych ligach. Do klubu dołączyli: Kamil Lechocki (Bielawianka Bielawa), Paweł Juźwik (Włókniarz Mirsk), Jakub Smutek (Grom Witków), Kacper Izydorski (Miedź Legnica CLJ) oraz powracający po kontuzji Szymon Brzezicki. Do zespołu dołączono także najzdolniejszych juniorów.

Wydaje się, iż niskie miejsce Lechii w tabeli wynika głównie ze słabej gry defensywnej w której nasi niedzielni rywale stracili już ponad 40 goli (dokładnie 45) co jest jednym z gorszych wyników w lidze. Za to w ofensywie z 42 bramkami Lechia zalicza się do górnej połowy tabeli w tym elemencie. Najlepszym strzelcem drużyny jest Damian Niedojad, który ma na swoim koncie już 14 goli co daje mu najniższe miejsce podium w tej klasyfikacji w naszej grupie.

Zazwyczaj, jeśli nasza drużyna gra na wyjeździe, gdzie spisuje się średnio, własne boisko jest plusem naszych rywali. W przypadku Lechii ciężko pisać o „Twierdzy Dzierżoniów” ale także napisać że grają „Lechici” w domu źle także nie możemy. W meczach domowych jak i wyjazdowych nasi niedzielni rywale zdobyli jak do tej pory po 18 punktów.

W rundzie jesiennej, Stal pokonała w Brzegu Lechię Dzierżoniów 3:1 ale nie był to wcale taki łatwy mecz jak wskazuje na to wynik. Przy wyniku 2:1 Lechici mieli bowiem dwie świetne okazje, których nie wykorzystali i to się na nich zemściło w końcówce meczu.

Niedzielnym meczem z Lechią Dzierżoniów wkraczamy w decydującą fazę sezonu w którym wciąż mamy o co grać. Strata do lidera nie jest duża a liczba punktów do zdobycia to aż 21! Mamy także nadzieję, iż nowy trener Grzegorz Podstawek rozpocznie swoją pracę w klubie od wygranej, która tak bardzo nam jest potrzebna.

III Liga gr. 3, XXVIII kolejka

Lechia Dzierżoniów – Stal