Zapowiedź: LZS Starowice - Stal Brzeg

W XIII kolejce, IV ligi opolskiej czeka nas kolejny hit. Spotkanie z wiceliderem LZS-em Starowice, odbędzie się na stadionie w Grodkowie, w sobotę 24.10.2015 o godz. 14:30. Mecz ten oprócz walki o punkty będzie także pojedynkiem derbowym powiatu brzeskiego. Do Starowic jedziemy po przedłużenie serii zwycięstw (11) oraz nieprzegranych na wyjeździe (19) i oczywiście po trzy punkty.

Ludowy Zespół Sportowy Starowice powstał w 2002 roku i przez kolejne dziesięć lat występował w B i C klasie. Dobre czasy dla LZS-u rozpoczęły się w sezonie 2012/2013 kiedy to awansowali do klasy okręgowej, po czym w następnym sezonie zameldowali się w IV lidze. Rywale występujący w najwyższej klasie wojewódzkiej, okazali się za mocni i po roku występów starowiczanie ponownie znaleźli się w klasie O. Spadek z IV ligi, przyjęto w Starowicach z pokorą, zakasano rękawy i już w kolejnym roku, „niebiesko-czerwoni” ponownie grają w IV lidze. Jak na beniaminka, dysponują nasi rywale na tyle mocną kadrą, że wielu fachowców, już przed sezonem widziało LZS w „czubie” tabeli.

Przed rozpoczęciem swojego drugiego sezonu w IV lidze w drużynie dokonano kilku zmian. Z ligowego rywala GKS-u Grodków ściągnięto napastnika Arkadiusza Półchłopka oraz obrońcę Wojciecha Bernackiego, natomiast z Polonii Nysa pomocnika Macieja Bajora. Z drużyny juniorów MKS-u Kluczbork przybył obrońca Paweł Olenkiewicz a po kontuzji, powrócił mający występy także w Stali, Przemysław Mykita. Ostatnim wzmocnieniem było przesunięcie z drużyny juniorów, pomocnika Dariusza Kubiaka.

Największą stratą dla LZS-u Starowice było odejście Michała Sachy i Macieja Szczutkowskiego, którzy zdecydowali się kontynuować swoje kariery za granicą. W bieżącym sezonie, w drużynie naszych rywali nie zobaczymy także: Łukasza Korzeniowskiego, Jana Jędrychowskiego (obaj GKS Grodków) oraz Mateusza Dłutowskiego (kontuzja).

Obecny sezon

W pierwszym meczu sezonu, nasi rywale roznieśli w Namysłowie, Start 4:0. Wszystkie bramki w tym meczu, zdobył napastnik Starowic – Oblicki. W drugiej kolejce, dość niespodziewanie nie sprostali Olimpii Lewin Brzeski, przegrywając 0:1. Przegrany mecz derbowy, odbili sobie w Starowicach w III kolejce, w której pokonali Chemika Kędzierzyn-Koźle 4:0. W czwartej serii, LZS zanotował pierwszy remis, w Oleśnie podzielił się punktami z OKS-em (1:1). Następne mecze to kolejne wysokie zwycięstwo ze Spartą Paczków (4:1) i kolejny remis z Małąpanwią Ozimek (1:1). Trzy następne mecze to wygrane z Polonią Głubczyce (1:0), Śląskiem Łubniany (3:0) oraz MKS Gogolin (2:1). W jubileuszowej X kolejce Starowice musiały uznać wyższość TOR-U Dobrzeń Wielki (0:1). Dwa ostatnie spotkania to kolejne wygrane z PO-RA-WIEm Większyce (3:0) oraz Czarnymi Otmuchów (4:2). Po XII kolejkach, nasz sobotni rywal z 26 punktami zajmuje 2 miejsce w tabeli. Bilans meczów: 8 wygranych, 2 remisy i 2 przegrane.

Sezon 2015/2016 w wykonaniu drużyn: Stal Brzeg oraz LZS Starowice.

LZS Starowice legitymuje się także bardzo dobrym bilansem bramkowym, 27-8. W liczbie zdobytych bramek lepsza od nich jest tylko nasza drużyna. Osiem straconych goli to także drugi (ex aequo z LZS Kup) wynik (najmniej straconych goli ma oczywiście Stal Brzeg).

Najlepszym strzelcem drużyny za Starowic jest Arkadiusz Półchłopek, który zdobył 5 goli.

Wspólnym mianownikiem łączącym obie drużyny, jest równomierny rozkład ciężaru zdobywania bramek przez zawodników. Nie ma w Starowicach i Brzegu, zawodnika który byłby zdecydowanym liderem w tej klasyfikacji. W obecnym sezonie dla LZS-u bramki zdobywało 11 zawodników natomiast dla Stali 12.

Strzelcy goli w sezonie 2015/2016.

W sobotę zmierzą się także, ze sobą drużyny, które nie straciły jeszcze punktu na własnym boisku (Starowice 5-0-0) oraz drużyna, która może pochwalić się samymi kompletami punktów na obcych terenach (Stal 5-0-0).

Mecze domowe/wyjazdowe w wykonaniu obu drużyn.

Historia

Ze względu na „młody wiek” Starowic, nie było wielu okazji do konfrontacji z tą drużyną. O ligowe punkty graliśmy dwukrotnie, w sezonie 2013/2014. Oba te spotkania wygraliśmy, przyczyniając się także do spadku LZS-u do klasy okręgowej.

W meczu sparingowym rozegranym 18.07.2015, pokonaliśmy LZS Starowice 2:0. Gole w tamtym meczu zdobyli Łukasz Szpak oraz Damian Bonar.

W XIII kolejce przyjdzie nam grać z bardzo wymagającym rywalem, który znakomicie prezentuje się zarówno w ofensywie jak i defensywie. Jak na beniaminka, LZS Starowice radzi sobie świetnie, pokonując już kliku teoretycznie mocniejszych rywali. Natomiast nasi zawodnicy, niesieni kolejnymi zwycięstwami, zapowiadają grę o pełną pulę! Sobotni „dreszczowiec” ze Startem, pokazał że walczą do końca i nigdy się nie poddają. Zwyciężając  w Grodkowie chcą „zrobić” kolejny kroczek w kierunku III ligi.

XIII kolejka IV ligi "Saltex"

LZS Starowice – Stal Brzeg

24.10.2015 (sobota), godz. 14:30