Zapowiedź: Miedź II Legnica - Stal

Już w sobotę nasza drużyna rozegra kolejny ligowy mecz w którym po raz kolejny postara się o punkty i obronę fotela lidera tabeli. Na naszych zawodników czekają tym razem rezerwy Miedzi a mecz ten odbędzie się w Legnicy.

Rezerwy Miedzi to drużyna składająca się głównie z młodych zawodników Akademii Piłkarskiej pierwszoligowej drużyny, którzy mają się ogrywać w dorosłej piłce i z czasem trafiać do „seniorów”. Oczywiście jak nie gra pierwsza drużyna to czasami tzw. spady wzmacniają legnicką młodzież co ma także być bodźcem dla tych młodych zawodników. Nasi sobotni rywale byli jedną z rewelacji rundy wiosennej poprzedniego sezonu, którą ukończyli na czwartym miejscu. Przed obecnymi rozgrywkami w drużynie rywali doszło do małej rewolucji kadrowej co jak na razie odbiło się negatywnie na wynikach.

Po udanej rundzie, największa zmiana w drużynie Miedzi nastąpiła na ławce trenerskiej na której Piotra Jacka (Zagłębie Lubin) zastąpił Radosław Bella.

Wydaje się, iż największym osłabieniem rezerw jest wypożyczenie do MKS Kluczbork – Lucjana Zielińskiego, który w II Lidze radzi sobie bardzo dobrze i jest motorem napędowym MKS-u. Do Warty Sieradz przeszedł natomiast, strzelec sześciu goli dla Miedzi w poprzednim sezonie – Łukasz Chodyga. W rezerwach legniczan nie zobaczymy także Adriana Woźniczki oraz Jakuba Księżniakiewicza (Siarka Tarnobrzeg).

Jak przystało na rezerwy, do klubu dołączyli głównie młodzi i wybijający się piłkarsko zawodnicy, którzy mają się uczyć i zdobywać doświadczenie. Z Nielby Wągrowiec ściągnięto dwóch zawodników – napastnika Pawła Krauzego oraz pomocnika Mateusza Piechowiaka. Z Pilicy Białobrzegi dołączył Mateusz Zawisza z Motoru Lublin Mateusz Chyła a z Piasta Gliwice Jan Januszek. Ostatnim wzmocnieniem jest związany z Górnikiem Wałbrzych – Sebastian Surma.

Jeśli weźmiemy po uwagę, iż w rezerwach mogą występować zawodnicy pierwszej drużyny to spokojnie możemy napisać, iż trener Bella ma do dyspozycji prawdziwą mieszankę młodości z doświadczeniem.

Początek obecnych rozgrywek w wykonaniu legniczan nie należy do udanych. Sześć punktów w sześciu meczach nie jest wynikiem, który zadawala tę drużynę. Ale trzeba także przyznać, iż może z wyjątkiem Polonii Głubczyce, nasi rywale grali z bardzo mocnymi drużynami.Obecnie po rozegraniu sześciu kolejek Miedź II zajmuje w tabeli piętnaste ostatnie bezpieczne miejsce.

Nasza drużyna bardzo dobrze weszła w obecny sezon i z piętnastoma punktami zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

O tym jak pojedynek z Miedzią będzie ciężki, niech świadczą statystyki w meczach domowych naszych rywali, którzy w dwóch meczach na własnym stadionie zaliczyli komplet punktów. Zdobyli w nich cztery gole i stracili tylko jednego. Stal w dwóch meczach wyjazdowych zdobyła trzy punkty i mimo, iż dużo goli strzeliła to także dużo straciła.

Pięć zdobytych goli przez legniczan daje im niechlubną ostatnią pozycję w tej klasyfikacji w naszej grupie (wraz z Falubazem Zielona Góra oraz Piastem Żmigród, który ma jednak jeden mecz zaległy). Na listę strzelców naszych rywali wpisało się pięciu zawodników.

W poprzednim sezonie legniczanie nie leżeli naszej drużynie, bowiem dwa mecze przegraliśmy. W rundzie jesiennej w Brzegu 0:2 oraz na wiosnę w Legnicy 1:2. Czas więc w końcu zdobyć jakieś punkty z legniczanami, najlepiej komplet.

W sobotę czeka naszych zawodników kolejny trudny bój ale jak już pokazali kilkukrotnie w obecnym sezonie, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Na sześć rozegranych kolejek aż cztery z nich spędziliśmy w fotelu lidera i wydaje się, iż aby na nim pozostać w Legnicy trzeba wygrać. Jak będzie? Powalczymy!

III Liga gr. 3, VII kolejka

Miedź II Legnica – Stal