Zapowiedź: Piast Żmigród - Stal

W najbliższą sobotę, nasza drużyna powalczy o kolejne punkty ligowe i polepszenie swojego miejsca w tabeli. Zadanie to nie będzie łatwe, ponieważ zagramy w Żmigrodzie z piątym w tabeli Piastem ale chcąc piąć się w tabeli coraz wyżej musimy w końcu zacząć także punktować na wyjeździe.

Po meczu z Wartą Gorzów w którym po dobrej grze, przełamaliśmy złą passę przegranych i dodatkowo nie straciliśmy gola – nastroje w drużynie są coraz lepsze. Trener wraz z zawodnikami cały czas pracują nad formą i liczymy że efekty ich ciężkiej pracy w postaci zdobyczy punktowej, zobaczymy już w sobotę. Zadanie to nie będzie łatwe bowiem zagramy z jedną z czołowych drużyn ligi, która dodatkowo bardzo dobrze spisuje się na własnym boisku. Z siedmiu domowych meczów, żmigrodzianie wygrali cztery, dwa zremisowali i tylko jeden przegrali (Górnik II Zabrze 1:4) zdobywając w nich czternaście ze swoich dwudziestu dwóch punktów. Bilans goli Piasta na lekkim plusie dwadzieścia trzy zdobyte oraz dwadzieścia jeden straconych.

Poprzedni sezon, Piast po bardzo dobrej rundzie wiosennej zakończył na szóstym miejscu a świetne „wiosenne” wyniki nie umknęły uwadze piłkarskiemu „świadkowi” co zaowocowało transferem trenera Kamila Sochy do I-ligowego Wigry Suwałki! W jego miejsce włodarze Piasta zakontraktowały Brazylijczyka – Ediego Andradinę, który ma za zadanie kontynuować pracę trenera Sochy. W składzie drużyny, tak jak w niemal każdym klubie doszło do kilku zmian. Z klubu odeszli min. podstawowi zawodnicy – Michał Kieca (Skra Częstochowa), Łukasz Mozler (Wigry Suwałki) czy Dariusz Szczerbal (Śląsk Wrocław) oraz min. Oskar Majbroda czy Michał Chyrek (Stilon Gorzów). W zamian do Żmigrodu powrócili min. Krystian Jajko (Polonia Trzebnica), Filip Kędzia (GKS Bełchatów), Maciej Badel (Wiwa Goszcz). Ponadto trener Andradina pozytywnie zaopiniował kilku młodych zawodników: Szymona Stasiaka (Profi Kraków), Mikołaja Sadowczyka (SMS Łódź), Aleksandra Sobczaka (Śląsk II Wrocław), Szymona Fronia (FC Academy Wrocław) oraz Szymona Ruseckiego.

Z pośród dwudziestu trzech zdobytych przez naszych rywali goli najwięcej (5) zdobył Mikołaj Juchacz. O jedno trafienie na koncie mniej ma dwóch zawodników – Mateusz Jaros oraz Szymon Rusiecki.

Historia potyczek Piasta ze Stalą długa nie jest bo raptem dwa sezony i nie jest dla nas korzystna. Ze żmigrodzianami wygraliśmy raz (4:1 w sezonie 2016/2017 w Żmigrodzie), raz zremisowaliśmy (1:1 w Brzegu, 2017/2018) oraz dwukrotnie przegraliśmy (1:3 w Brzegu, 2016/2017 oraz 1:2 w Żmigrodzie 2017/2018).

W sobotnie przedpołudnie w Żmigrodzie czeka nas bardzo ciężkie ale nie beznadziejne zadanie. Piast, oczywiście jest faworytem tego meczu ale ostatnie mecze Stali pokazały że po kiepskim początku forma w końcu idzie w górę. Jeśli dodamy do tego dobrą atmosferę po wygranej z Wartą i zapowiedzi zawodników – to musi być dobrze!

III Liga, gr. 3, XIV kolejka

Piast Żmigród – Stal