Zapowiedź: Ruch Radzionków - Stal

Zapowiedź: Ruch Radzionków - Stal

W najbliższą sobotę, Stal wybiera się na mecz z beniaminkiem III Ligi – Ruchem Radzionków, który odbędzie się na boisku w Orzechu, gdzie nasz rywal rozgrywa swoje mecze. W ostatnich trzech spotkaniach nasi zawodnicy w końcu zaczęli grać na miarę swoich możliwości i odnieśli trzy wygrane, które znacznie poprawiły ich miejsce w tabeli i wierzymy że ten marsz będą kontynuowali w sobotę.

Ruch Radzionków to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w naszej grupie, który na pod koniec lat 90-tych występował na boiskach Ekstraklasy! Obecnie jednak, kłopoty finansowe sprawiły, iż klub pozostał praktycznie bez stadionu (miasto buduje nowy na którym prawdopodobnie radzionkowianie będą grali już w rundzie wiosennej) i o minionych sukcesach kibice oraz działacze mogą jedynie pomarzyć. Awans do III ligi odniesiony po meczach barażowych z faworyzowaną Polonią Bytom, pokazał jednak że klub się nie poddaje i powoli i mozolnie wraca na piłkarską mapę Polski. Pech jednak nie opuszczał radzionkowian, którzy tuż przed startem III ligi zostali okradzeni ze sprzętu oraz strojów ale mimo przeciwności wystartowali i prezentują się … całkiem dobrze będąc po XV kolejkach najlepszym z beniaminków naszej grupy. Z sześcioma wygranymi oraz trzema remisami nasz sobotni rywal zgromadził dwadzieścia jeden punktów i o dwa wyprzedza naszą drużynę. Bilans goli naszych rywali na lekkim minusie dwadzieścia trzy zdobyte oraz dwadzieścia siedem straconych.

Większość punktów Ruch zdobył na własnym boisku, gdzie odniósł cztery wygrane, jeden remis (Górnik Polkowice 1:1) oraz poniósł dwie przegrane (Pniówek Pawłowice Śl. 0:3 oraz Foto Higiena Gać 1:2).

Najlepszym strzelcem drużyny naszych sobotnich rywali jest zdobywca dziewięciu goli – Robert Wojsyk. Po trzy trafienia ma na koncie dwóch zawodników Mateusz Hermasz oraz Dawid Krzemień.

Po dobrym zeszłym sezonie i wywalczeniu awansu do III ligi w drużynie Ruchu nie doszło do wielkich zmian a klub skupił się raczej na utrzymaniu kadry i wzmocnieniu wybijającymi się zawodnikami z niższych lig aczkolwiek doświadczeni zawodnicy także „doszli”. Z Siarki Tarnobrzeg „ściągnięto” Jakuba Barteczko z Piasta Gliwice Mikołaja Łabojko a z GKS Katowice wypożyczono Patryka Wnuka. Ponadto z niższych lig do Ruchu dołączyli: Daniel Sroka (Sarmacja Będzin), Dawid Stambuła (Górnik Piaski) oraz z Anglii Dawid Krzemień (Victoria Londyn).

Z klubem pożegnało się pięciu zawodników z najbardziej znanym – Piotrem Rockim na czele. Poza tym w Radzionkowie w obecnym sezonie nie zobaczymy: Marcina Dziewulskiego, Marcina Masłowskiego, Karola Kajdy i Bartosza Borowca.

Ostatnie mecze w wykonaniu naszej drużyny wyglądały bardzo dobrze co zaowocowało marszem w górę tabeli i doścignięcie drużyn tzw. środka tabeli. Do Ruchu Radzionków tracimy jedynie dwa punkty więc jest szansa na kolejny skok w górę tabeli i zapewnienie sobie spokojniejszej zimy. Łatwo oczywiście nie będzie ale jeśli zagramy tak jak w sobotę z Głuszyną – to o wynik możemy być spokojni.

III Liga gr. 3, XVI kolejka

Ruch Radzionków – Stal

17.11.2018 (sobota), godz. 13:00

Orzech.

Zapraszamy!

Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony www.ruchradzionkow.com

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości