Zapowiedź: Ślęza Wrocław - Stal

Już w najbliższą sobotę, nasza drużyna rozegra kolejny mecz ligowy i kolejny z jednym z faworytów do awansu – Ślęzą Wrocław. Sobotnie spotkanie będzie naszym drugim wyjazdowym w tym sezonie a odbędzie się ono na boisku na Niskich Łąkach, gdzie Ślęza rozgrywa w tej rundzie swoje mecze domowe. Początek zaplanowano na godz. 17:00.

Ślęza Wrocław to jedna z rewelacji poprzedniego sezonu, która dopiero w ostatniej kolejce straciła szansę na awans do II ligi. Ostatecznie podopieczni trenera Kowalskiego tylko dwoma punktami (przy gorszym bilansie meczów bezpośrednich) przegrali rywalizację ze Skrą Częstochowa, zajmując drugie miejsce w naszej grupie III Ligi. W obecnym sezonie Ślęza także stawiana jest w gronie faworytów, co zdaje się potwierdzać dwie pierwsze kolejki i cztery punkty na koncie naszych rywali, za remis w Zdzieszowicach (2:2) oraz wygraną w Zabrzu z rezerwami Górnika 4:1.

Po udanym sezonie w kadrze Ślęzy nie doszło do wielu zmian kadrowych. Największą startą ale i też hitem transferowym jest na pewno przejście Króla Strzelców naszej grupy Macieja Firleja do Korony Kielce ale po za tym naszym rywalom udało się utrzymać trzon drużyny, dając wyraźny sygnał że w obecnych rozgrywkach będą grali „o coś więcej”. Do już zgranej drużyny dołączono kilku młodych zawodników Lewkot z CLJ Śląska Wrocław, Tomaszewski z Lechii Dzierżoniów oraz Skórnicki z FC Wrocław Academy a z wypożyczenia powrócił Olejniczak. W późniejszym terminie do wrocławian dołączyli dwaj bramkarze, dobrze nam zanany Piotr Szermach (Stal Brzeg) oraz Banach (Jagiellonia Białystok). Tak szeroka kadra sprawiła że trzech młodych zawodników Małecki, Sakwa oraz Lasota zostali wypożyczeni do klubów grających w niższych ligach.

Obecne rozgrywki Ślęza rozpoczęła od wyjazdowego remisu w Zdzieszowicach z Ruchem gdzie mimo dwubramkowego prowadzenia nie udało się naszym sobotnim rywalom zgarnąć kompletu punktów. Tydzień temu wrocławianie pewnie i wysoko pokonali w Zabrzy rezerwy Górnika 4:1.

W poprzednim sezonie, Stal dwukrotnie pokonała Ślęzę a szczególnie drugi mecz mógł się podobać widzom. Po klęsce wrocławian w Brzegu w pierwszej kolejce (0:6) w pierwszym meczu rundy wiosennej we Wrocławiu po kapitalnym meczu i golu w doliczonym czasie gry wygraliśmy ze Ślęzą 3:2. Nie mamy nic przeciwko powtórce takiego meczu jak i wyniku w sobotę.

W sobotnim meczu trener Podstawek będzie miał już do dyspozycji szerszą kadrę bowiem po kontuzji wraca Kulczycki oraz w ubiegłym tygodniu zakontraktowaliśmy ukraińskiego obrońcę Igora Hahornego. Dodatkowo nasi zawodnicy powinni być podbudowani pucharowym zwycięstwem w „świętych derbach” gdzie wysoko pokonali Olimpie Lewin Brzeski 9:1. Wiadomo, iż sobotni rywal to dużo wyższy pozom ale jak pokazuje historia – ze Ślęzą gra nam się całkiem dobrze.

3 Liga gr. 3, III kolejka

Ślęza Wrocław – Stal