ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg - Pniówek Pawłowice

ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg - Pniówek Pawłowice

Już w sobotę piłkarze Stali staną przed szansą na czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. Zadanie wydaje się naprawdę trudne, gdyż do Brzegu przyjedzie absolutna rewelacja ligi, czyli ekipa Pniówka Pawłowice, która w ostatnich meczach zdobyła 28 na 30 możliwych punktów (9 zwycięstw i jeden remis)! Wyczyny pawłowiczan w tym sezonie muszą budzić uznanie i szacunek, ale żółto-niebiescy już pokazali, że z zespołami z czołówki potrafią walczyć jak równy z równym. Gdy dodamy do tego fakt, że z Pniówkiem jeszcze nigdy w historii nie przegraliśmy, to tym bardziej mamy powody, by liczyć na jakąś zdobycz punktową. 

Klub piłkarski "Pniówek" powstał w 1974 roku, a największe sukcesy odnosi w XXI wieku. Śląska drużyna zna trzecią ligę jak własną kieszeń, bowiem jest to dla niej trzynasty z rzędu sezon na tym szczeblu! Poprzednie rozgrywki były dla pawłowiczan dosyć spokojne, bowiem ekipa trenera Łukasika bez problemu się utrzymała w lidze. 27 punktów (bilans 7-6-5) pozwoliło Pniówkowi zająć 8. miejsce w lidze. Warto przypomnieć, że pawłowiczanie przez moment nawet przewodzili stawce, ale słabsza końcówka rundy jesiennej spowodowała zjazd do środka tabeli. 

Obecny sezon jest niesamowity w wykonaniu naszych sobotnich rywali. W lipcu mało kto spodziewał się, że Pniówek dołączy do walczącej o awans trójki (Ślęza, Ruch i Polonia Bytom). Zaskakujące jest to tym bardziej, iż kilka pierwszych kolejek wcale na to nie wskazywało. Gdy w końcu pawłowiczanie wystrzelili z formą, to na całego. Jak już wcześniej wspominaliśmy goście notują znakomitą serię 10 meczów bez porażki, spośród których wygrali dziewięciokrotnie i raz zremisowali. Ostatnim pogromcą Pniówka był Ruch Chorzów, który w połowie listopada wygrał 2:0.

Ekipa trenera Łukasika po 27 kolejkach zajmuje 4. miejsce w tabeli dzięki 55 punktom, na które składa się 17 zwycięstw, 4 remisy i 5 porażek. Bilans bramkowy jest zdecydowanie dodatni i wynosi 49:29. Warto zaznaczyć, że pawłowiczanie na obcych boiskach punktują równie dobrze jak w domu, gdyż z wyjazdów przywieźli aż 25 oczek. Najlepszym strzelcem zespołu jest Dawid Hanzel z 14 trafieniami, za plecami którego jest Wojciech Caniboł (10 goli). Dodajmy w tym miejscu, że Stal od ubiegłego tygodnia jest na 9. pozycji w trzecioligowej tabeli, mając na swoim koncie 35 oczek. Strata do będących wyżej Rekordu i rezerw Zagłębia wynosi odpowiednio dwa i trzy punkty.

W poprzedniej kolejce Pniówek nie bez problemów pokonał na własnym obiekcie ekipę ROW-u 1964 Rybnik 2:1. Z pomeczowych relacji na klubowych stronach wynika, że mecz mógł się potoczyć różnie. Z jednej strony trener gości Roland Buchała był bardzo rozczarowany i twierdził, że jego młoda drużyna zasłużyła na trzy punkty, z drugiej zaś pawłowiczanie również stworzyli sobie sporo sytuacji w tym spotkaniu. Takie męczarnie Pniówka z rybniczanami mają swoją przyczynę w ogromnych problemach kadrowych tego zespołu. Lista kontuzjowanych zawodników jest bardzo długa, a znajdują się na niej m.in. Tomasz Musioł, Piotr Trąd, Mateusz Pańkowski, Kamil Turoń, Przemysław Szkatuła. W Brzegu nie zagrają również Kamil Glenc i Dawid Weis, a to z powodu pauzy za żółte kartki.

Historia bezpośrednich starć pomiędzy Pniówkiem a Stalą jest dla nas bardzo łaskawa. W ośmiu meczach nie przegraliśmy jeszcze ani razu, wygrywając trzykrotnie i pięciokrotnie remisując. Wszystkie nasze wygrane ze śląskim zespołem miały miejsce na Stadionie Miejskim w Brzegu.

2016/17 Stal Brzeg - Pniówek 2:1
2016/17 Pniówek - Stal Brzeg 0:0
2017/18 Stal Brzeg - Pniówek 5:2
2017/18 Pniówek - Stal Brzeg 1:1
2018/19 Pniówek - Stal Brzeg 1:1
2018/19 Stal Brzeg - Pniówek 5:1
2019/20 Stal Brzeg - Pniówek 1:1
2020/21 Pniówek - Stal Brzeg 1:1

Przed nami spotkanie, które zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Z jednej strony przetrzebiony kontuzjami Pniówek, który wygrywa mecz za meczem i nieprzypadkowo jest tak wysoko w tabeli, z drugiej zaś będąca na fali Stal. Wydaje się, że w takim starciu o zwycięstwie zdecydować mogą detale i oby one przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść brzeżan. Dodajmy, że pojedynek jako sędzia główny poprowadzi Pan Mateusz Maj z Wrocławia. Standardowo wszystkich kibiców zapraszamy też do oglądania transmisji z meczu, którą przeprowadzimy na YouTube. Trzymajcie kciuki!

28. kolejka III ligi (grupa 3)

Stal Brzeg - Pniówek Pawłowice

1.05.2021 (sobota), godz. 17:00

Stadion Miejski w Brzegu

Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Fot. gkspniowek74.com

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości