Zapowiedź: Stal - Chemik Kędzierzyn-Koźle

W XIV kolejce IV ligi opolskiej „Saltex”, czeka nas kolejny ciekawy mecz. Tym razem zagramy z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle. Nasz sobotni rywal, jest jedną z najbardziej znanych i cenionych, zwłaszcza wśród kibiców „jedenastek” w naszym województwie. Patrząc na historyczne potyczki z Chemikiem, emocji na pewno nie zabraknie, dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion Miejski w Brzegu. Mecz ten odbędzie się w najbliższą sobotę (31.10.2105), o godzinie 13:00.

Poprzedni sezon Chemik Kędzierzyn-Koźle zakończył na wysokim 5 miejscu, zawdzięczając je głównie wyśmienitej postawie w końcówce sezonu, w której wygrał 6 kolejnych meczów. W przerwie między rozgrywkami, z klubem pożegnał się trener „Chemicznych” Łukasz Kabaszyn, który wrócił do LZS Kup. Na jego miejsce ściągnięto „nową miotłę”, byłego zawodnika min. Lecha Poznań, Widzewa Łódź, oraz także Chemika Kędzierzyn-Koźle – Ryszarda Remienia. W kadrze zespołu zaszły niewielkie zmiany. Na pewno poważnym wzmocnieniem był powrót do klubu Grzegorza Chojnowskiego (PO-RA-WIE Większyce), który ma za zadanie kierować grą drużyny w środku pola. Ponadto z Piasta Strzelce Opolskie ściągnięto Łukasza Janczarka, natomiast z KS Krapkowice Kamila Szafarczyka. Z Górnika Zabrze wypożyczono pomocnika Bartłomieja Wondołowskiego, który w Chemiku ma wrócić do formy po groźnej kontuzji. Z klubem, pożegnało się dwóch zawodników: Patryk Matuszek (Ruch Zdzieszowice) oraz Mariusz Kampa (LZS Kup). Z nowym trenerem i niewielkimi zmianami w kadrze, przystąpili nasi rywale do rozgrywek IV ligi opolskiej 2015/2016. Początek mieli wymarzony, zaliczyli bowiem, dwa trzy bramkowe zwycięstwa z LZS Kup oraz Startem Namysłów. W trzech kolejnych meczach, nasi rywale zdobyli tylko jeden punkt remisując z Olimpią Lewin Brzeski (0:0) i przegrywając z LZS Starowice (0:4) oraz z OKS-em Olesno (0:2). W VI kolejce Chemik pokonał w Paczkowie Spartę 2:1, by w VII pechowo zremisować z Małąpanwią Ozimek 2:2 (tracąc dwie bramki w ostatnich minutach spotkania). Trzy następne mecze to kolejne przegrane: z Polonią Głubczyce 0:3, Śląskiem Łubniany 1:2 oraz MKS-em Gogolin 1:2. W XI kolejce „Chemiczni” zdemolowali TOR Dobrzeń Wielki 6:1, natomiast w XII zremisowali w pojedynku derbowym z PO-RA-WIE Większyce 1:1. W minioną sobotę zgarnęli trzy „oczka” wygrywając u siebie z Czarnymi Otmuchów 1:0. Dorobek punktowy Chemika w obecnych rozgrywkach to 18 punktów, na co składa się 5 wygranych, 3 remisy i 5 przegranych, daje im 12 miejsce w tabeli.

Dokonania obu zespołów w obecnym sezonie.

W obecnych rozgrywkach zawodnicy Chemika zdobyli 20 goli. Najlepszym strzelcem drużyny jest Dyczek, który zdobył ich 5. Po 3 dołożyli: Chojnowski, Sadyka oraz Adamus. D. Remień (syn trenera) oraz Szafarczyk mogą się pochwalić dwiema bramkami, natomiast jednego gola zdobył Janczarek. Defensywa kędzierzynian, straciła w 13 meczach 18 goli, co plasuje ją w środku IV-ligowej stawki.

W meczach wyjazdowych, Chemik spisuje się przeciętnie. Dwie wygrane, dwa remisy i trzy przegrane. Bilans bramkowy 7:11. Natomiast Stal, u siebie wygrała 6 meczów i jeden zremisowała. Bilans bramkowy 20:5.

Gra obu zespołów w meczach domowych/wyjazdowych.

Historia.

W XXI wieku graliśmy z Chemikiem czterokrotnie. Wszystkie te mecze odbyły się na szczeblu IV ligi. Bilans tych potyczek to: 1 wygrana, 1 remis i 2 przegrane.

W ostatnim meczu, rozegranym wiosną tego roku, pokonaliśmy Chemika w Kędzierzynie-Koźlu 3:0. Wszystkie bramki w tamtym spotkaniu zdobył Dawid Lipiński.

Runda jesienna sezonu 2015/2016 powoli dobiega końca. Zdecydowanym liderem tabeli IV ligi opolskiej jest Stal Brzeg. Nasza drużyna, nie doznała jeszcze porażki w obecnych rozgrywkach i dumnie kroczy w kierunku III ligi. Wygrana nad LZS Starowice, sprawiła że mamy już 37 punktów, czyli tyle ile mieliśmy po rundzie jesiennej poprzedniego sezonu, a przed nami wciąż do rozegrania zostały 4 mecze. W sobotę gramy z drużyną, która zajmuje miejsce w dolnej części tabeli, ale wiadomo że nasi rywale łatwo punktów nam nie oddadzą i będą walczyli. A że nasi zawodnicy także nie odpuszczają, co pokazali w dwóch ostatnich meczach, zapowiada się ciekawe widowisko.

XIV kolejka IV ligi „Saltex”

Stal Brzeg – Chemik Kędzierzyn-Koźle

31.11.2015 (sobota), godz. 13:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy.

Ps. Ze względu na zapowiedziany przyjazd kibiców gości i zalecenia Policji, prosi się kibiców Stali o zajmowanie miejsc  na trybunie A. Trybuna B (od Parku Wolności), przeznaczona będzie dla kibiców gości. Ten sam porządek będzie obowiązywał na meczu Pucharowym z Odrą Opole.

UWAGA. Zmianie ulegnie także wejście na stadion. Kibice Stali, będą wchodzili wejściem środkowym, pomiędzy boiskiem ze sztuczną nawierzchnią a boiskiem treningowym, tam też będzie ulokowana kasa biletowa. Wejściem "głównym" od parkingu, będą wchodzili kibice gości. Za utrudnienia przepraszamy.