Zapowiedź: Stal - Foto-Higiena Gać

W najbliższa środę, na Stadionie Miejskim w Brzegu, w ramach XXIX kolejki III Ligi, Stal zagra z rywalem zza miedzy - Foto-Higieną Gać. Patrząc na tabelę, wydaje się to być mecz dwóch drużyn ze środka tabeli ale zważywszy na to co dzieję się w II Lidze będzie to bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie.

Foto-Higiena Gać, mimo iż w obecnych rozgrywkach III Ligi pełni obowiązki beniaminka to jednak drużyna ta na tym szczeblu rozgrywek jest już bardzo ograna i doświadczona. Na szczeblu międzywojewódzkim, gacianie występują bowiem już (z małymi przerwami) od sezonu 2012/2013 cały czas mając opinię solidnej na tym poziomie drużyny. W obecnych rozgrywkach z dorobkiem trzydziestu czterech punktów, Foto-Higiena Gać zajmuje w tabeli dwunaste miejsce i ustępuje naszej drużynie jedynie o jeden punkt. W dotychczasowych meczach nasi rywale zdobyli trzydzieści osiem goli a stracili czterdzieści pięć. Z meczów wyjazdowych, Foto-Higiena Gać przywiozła trzynaście punktów, wygrywając trzy mecze oraz cztery remisując.

W tabeli rundy wiosennej drużyna z Gać z dorobkiem szesnastu punktów, zajmuje ósme miejsce w tabeli. Na szesnaście „wiosennych” punktów zdobytych przez naszych rywali składają się cztery wygrane oraz cztery remisy. W pokonanym polu gacianie zostawili drużyny z czołówki tabeli, min. Górnik II Zabrze czy Rekord Bielsko-Biała.

W przerwie zimowej w drużynie naszych rywali doszło do małej rewolucji a z drużyną pożegnało się kilku czołowych zawodników na czele z braćmi Gancarczykami Markiem oraz Januszem czy napastnikiem Łukaszem Staroniem. Z klubu do lokalnego rywala (Moto-Jelcz Oława) odeszli także dobrze znani z występów w naszej drużynie Kamil Dołgan oraz Marcin Mazur. Transferów w drugą stronę dużo nie było ale jak już to z grubej rury – wyciągając z Lechii Dzierżoniów jej najlepszego strzelca – Marcina Buryłę.

Liderem strzelców drużyny naszych rywali jest będący niemal ikoną Foto-Higieny Gać – Dominik Wejerowski, który z trzynastoma golami zajmuje w tabeli strzelców III Ligi czwarte miejsce. Drugi w tej klasyfikacji w drużynie z Gać jest napastnik Michał Gałaszewski, który może się pochwalić siedmioma trafieniami.

W rundzie jesiennej przegraliśmy w Gać z Foto-Higieną 1:2 i był to jak później przyznał trener Jacek nasz najsłabszy mecz w poprzedniej rundzie.

III Liga, gr. 3 XXIX kolejka

Stal – Foto-Higiena Gać

15.05.2019 (środa), godz. 17:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy!