Zapowiedź: Stal - Gwarek Tarnowskie Góry

Nietypowo, bo w piątek nasza drużyna rozegra kolejny mecz ligowy w którym na Stadionie Miejskim w Brzegu, zmierzy się z Gwarkiem Tarnowskie Góry. W spotkaniu tym, po raz pierwszy na ławce trenerskiej Stali zasiądzie Piotr Jacek, który we wtorek zmienił na tym stanowisku Grzegorza Podstawka.

Gwarek Tarnowskie Góry w III lidze występuje drugi sezon i od razu typowany jest do głównych kandydatów do awansu. Nic w tym dziwnego, bowiem zeszłoroczne rozgrywki, tarnogórzanie zakończyli na trzecim miejscu a przed obecnym sezonem dodatkowo wzmocniono drużynę kolejnymi zawodnikami z przeszłością w I i II lidze.

Po rozegraniu sześciu meczów nasi rywale z dorobkiem jedenastu punktów zajmują w tabeli czwarte miejsce odnosząc trzy wygrane (Agroplon Głuszyna 2:0, Ruch Zdzieszowice 1:0 oraz Ślęza Wrocław 1:0), dwa remisy (Lechia Dzierżoniów 1:1, Ruch Radzionków 1:1) oraz jeden raz przegrywając (Górnik Polkowice 3:5). Bilans goli naszych piątkowych rywali na plusie – 9 goli zdobytych oraz 7 straconych.

W meczach domowych Gwarek, zanotował jedną wygraną oraz dwa remisy w których zdobył trzy gole a stracił dwa.

Najlepszymi strzelcami Gwarka Tarnowskie Góry w obecnym sezonie są naprawdę znane i rozpoznawalne nazwiska Adam Dzido, Przemysław Oziębała oraz Sławomir Pach - którzy mają na koncie po dwa gole.

Gwarek Tarnowskie Góry okazał się jedną z rewelacji poprzednich rozgrywek, co dla wielu nie było zaskoczeniem bowiem patrząc na nazwiska jak i doświadczenie boiskowe – jest to najbardziej „ligowa” drużyna w naszej grupie. Do już znanych Fonfary, Jarki czy Cholerzyńskiego przed startem sezonu 2018/2019 dołączył min. Przemysław Oziembała (Raków Częstochowa) oraz Michał Chrabąszcz (Polonia Bytom), którzy mają na swoim koncie występy na szczeblu centralnym w I i II lidze. Ponadto do klubu na zasadzie wypożyczeń z min. z Górnika Zabrze, Ruchu Chorzów czy Piasta Gliwice trafiło kilku młodzieżowców. Największą stratą kadrową przed startem obecnego sezonu jest odejście z powodu obowiązków służbowych – Sebastiana Pączko, który był podstawowym zawodnikiem poprzedniego sezonu.

Historia pojedynków pomiędzy Stalą a Gwarkiem jest krótka ale dla nas bardzo korzystna. Z tarnogórzanami graliśmy dwukrotnie i oba spotkania należały do bardzo emocjonujących. Na pewno w pamięci kibiców, pozostał pierwszy pojedynek pomiędzy tymi drużynami, rozegrany w Brzegu, gdzie po fenomenalnej końcówce wygraliśmy 4:2. W rewanżu w gościach zremisowaliśmy 1:1 i był to wynik sprawiedliwy ale po którym obie drużyny były bardzo niezadowolone bowiem oddalało się od nich widmo awansu.

Po dwóch słabych meczach i wstydliwych przegranych, nasi zawodnicy mają okazję na rehabilitację w meczu z jednym z kandydatów do awansu. Dodatkowym czynnikiem motywującym dla nich powinna być obecność na ławce nowego trenera Piotra Jacka, dla którego wszyscy mają „czystą kartę” i tylko od niech zależy jak ją wykorzystają. My natomiast liczymy, że pokażą to z czego słynęli w poprzednich rundach czyli walkę do ostatniej minuty do ostatniego gwizdka.

III Liga gr. 3, VII kolejka

Stal – Gwarek Tarnowskie Góry

07.09.2018 (piątek), godz. 17:30

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy!