Zapowiedź: Stal - Piast Żmigród

W najbliższą sobotę nasza drużyna rozegra ostatni domowy mecz w obecnych rozgrywkach w którym zmierzy się z najlepszą drużyną obecnej rundy Piastem Żmigród. Mimo remisu w Tarnowskich Górach, Stal wciąż ma realne szanse na wygranie ligi ale niestety dużo w tym względzie zależy od naszych rywali, którzy muszą pogubić punkty. Warunkiem pozostania w walce o awans jest sobotnia wygrana z Piastem co na pewno nie będzie łatwym zadaniem. A potem musimy czekać …..

Piast Żmigród już przed sezonem stawiany był w gronie faworytów do wygrania ligi jednak runda jesienna nie układała się naszym rywalom tak jakby sobie tego życzyli. Dość powiedzieć że po jesieni żmigrodzianie uplasowali się tuż nad kreską oznaczającą spadek. Wiosna, pokazała jednak olbrzymi potencjał jaki drzemie w tej drużynie, która szybko zapewniła sobie utrzymanie i uplasował się w ścisłej czołówce, będąc najlepiej punktującym zespołem w obecnej rundzie. Obecnie na dwa mecze przed końcem rundy Piast Żmigród plasuje się na szóstym miejscu w tabeli.

W przerwie zimowej działacze Piasta nie próżnowali i ściągnęli do klubu kilku doświadczonych oraz młodych zawodników, którzy mieli za zadnie uratować III ligę dla Żmigrodu. Wśród tych doświadczonych wyróżnić należy Łukasza Mozlera (wypożyczenie z Zagłębia Sosnowiec), Michała Kiecę (Zagłębie Sosnowiec) oraz Michała Chyrka (Unia Solec Kujawski). Z młodych zawodników do klubu trafili Andrzej Janik (który po kilku latach gry min. w Akademii Śląska Wrocław powrócił do Żmigrodu) oraz Krzysztof Wiktorowicz (z drużyny juniorów).

Nie obyło się także bez strat na czym trochę także skorzystała nasza drużyna ściągając ze Żmigrodu – Damiana Celucha. Ponadto klub opuścili: Andrzej Korytek (Ślęza), Maciej Badel (Wiwa Goszcz), Bartosz Mróz (Piast Nowa Ruda), Bruna dos Santos (Brazylia), Karol Bąk (LKS Krościna Wielka) oraz Ahmed Luka Abdullach.

O tym jak ciężki mecz czeka naszych zawodników w sobotę możemy się przekonać patrząc na statystyki Piasta w meczach wyjazdowych, w których Piast zalicza się do ścisłej czołówki. Oprócz naszych sobotnich rywali dziewięć wyjazdowych wygranych zanotowała jedynie Ślęza Wrocław. Na szczęście mecz gramy w Brzegu, gdzie Stal traci punkty niezwykle rzadko a już tym bardziej z drużynami z czołówki tabeli.

Najlepszym strzelcem Piasta jest Oskar Trzepacz, który ma na koncie czternaście trafień. O siedem goli wyprzedza on Damiana Sołtysińskiego oraz o dziewięć – Damiana Celucha.

W rundzie jesiennej po dramatycznym meczu, Stal musiała uznać wyższość gospodarzy, przegrywając 1:2 i tracąc gola już w doliczonym czasie gry.

Sobotni mecz zapowiada się bardzo atrakcyjnie i ciekawie bowiem zmierzą się ze sobą dwie czołowe drużyny naszej grupy. Swoje marzenia o awansie możemy przedłużyć jedynie wygrywając ten pojedynek i na pewno zrobimy wszystko aby trzy punkty zostały w Brzegu. Nieważne od wyniku warto przyjść na Stadion Miejski w Brzegu i podziękować chłopakom za walkę i bądź co bądź udany sezon a kto wiem może inne wyniki tak się ułożą że za tydzień będziemy grali najważniejszy mecz ostatnich lat. Tego oczywiście drużynie życzymy.

XXXIII kolejka

Stal – Piast Żmigród

09.06.2018 (sobota), godz. 18:00

Stadion Miejski w Brzegu.