Zapowiedź: Stal - Piast Żmigród

Dopiero co „ułożyliśmy” Puchar na ścianie z trofeami klubowymi a już jutro naszą drużynę czeka kolejny mecz o wielką stawkę. W sobotę, równo o godz. 17:00, na Stadionie Miejskim w Brzegu zmierzymy się z Piastem Żmigród.

Piast Żmigród mimo, iż zgromadził już na swoim koncie czterdzieści punktów to w związku z „armagedonem” w II lidze i spadku, aż trzech drużyn do naszej grupy, wciąż nie może być pewny utrzymania. Cztery punkty przewagi nad Stalą to z jednej strony dużo ale z drugiej niewiele. Po rundzie jesiennej Piast zajmował w tabeli ósme miejsce ale słaby początek „wiosny” i dużo remisów – spowodowało, iż w Żmigrodzie wciąż muszą się oglądać za siebie. W dotychczasowych meczach nasi rywale zdobyli czterdzieści dwa gole a stracili czterdzieści pięć a bilans meczów jest bardzo wyrównany – po dziesięć wygranych, remisów i przegranych.

W tabeli rundy wiosennej, żmigrodzianie z dorobkiem piętnastu punków zajmują w tabeli czternaste miejsce. W tym czasie nasi rywale wygrali trzy mecze, sześć zremisowali i cztery przegrali. W meczach wyjazdowych Piast wygrał tylko raz ale z drugiej strony tylko jeden raz przegrał i zanotował, aż sześć remisów.

W przerwie zimowej w Piaście Żmigród doszło do kilku zmian i patrząc na nazwiska – raczej na „plus”. Na stare śmieci powrócili – Grzegorz Mazurek (Legionovia Legionowo) oraz Sebastian Zagórski (Orzeł Prusice) a dodatkowo z Jaroty Jarocin ściągnięto bramkarza – Mateusza Filipowiaka. Klub w tym czasie opuściło kilku zawodników ale nie były to czołowe postacie w talii trenera Andradiny.

Najlepszymi strzelcami w drużynie naszych sobotnich rywali jest, aż trójka zawodników – Mateusz Jaros, Mikołaj Juchacz oraz Grzegorz Mazurek – którzy zdobyli po sześć goli. Pięć na koncie zanotował – Szymon Rusiecki.

W rundzie jesiennej w Żmigrodzie pokonaliśmy Piasta 3:0 a hat trickiem w tym meczu popisał się nasz najlepszy snajper i były zawodnik Piasta – Damian Celuch.

III Liga gr. 3, XXXI kolejka

Stal – Piast Żmigród

25.05.2019 (sobota), godz. 17:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy!