Zapowiedź: Stal - Pniówek Pawłowice Śl.

Lider tabeli będzie kolejną przeszkodą Stali w meczu 12. kolejki III ligi. Do Brzegu przyjedzie Pniówek Pawłowice Śląskie, czyli jedna z największych niespodzianek obecnego sezonu. Przeciwnik jest zdecydowanie "w gazie", ale nasi zawodnicy muszą w końcu przełamać serię bez zwycięstwa i liczymy, że uczynią to w sobotę.

Klub piłkarski "Pniówek" powstał w 1974 roku. Największe sukcesy w swojej historii odnosi obecnie. Śląska drużyna zna trzecią ligę jak własną kieszeń, bowiem jest to dla niej dwunasty z rzędu sezon na tym szczeblu! Poprzednie rozgrywki były dla pawłowiczan dosyć spokojne, bowiem ekipa trenera Łukasika bez problemu się utrzymała w lidze, zajmując z 49 punktami ósme miejsce w tabeli.

W przerwie letniej w Pniówku, tak jak w każdym innym zespole, doszło do pewnych korekt w kadrze. Udało się jednak zachować trzon drużyny, co - jak widzimy po miejscu w tabeli - daje świetne efekty.

Przyszli: Łukasz Dzida (LKS Baranowice), Dawid Hanzel (Unia Turza Śląska), Jakub Kasperowicz (z drużyny juniorów), Wojciech Łaski (Płomień Połomia), Sebastian Obara (Piast Gliwice), Michał Płowucha (Rekord Bielsko-Biała), Bartosz Semeniuk (Rymer Rybnik), Sebastian Siwek (Skra Częstochowa), Bartosz Waśkiewicz (Raków Częstochowa), Szymon Zalewski (Lech Poznań).

Odeszli:Krzysztof Bodziony (Decor Bełk), Konrad Hasior (Płomień Połomia), Michał Pieczka (Unia Książenice), Michał Prusek (Iskra Pszczyna), Bartosz Włodarczyk (MKS Kluczbork), Mateusz Wrana (Beskid Skoczów), Jacek Wuwer (Lechia Tomaszów Mazowiecki).

Porównując obecne rozgrywki, można powiedzieć, że obie ekipy rozpoczęły je zgoła odmiennie. Stal po świetnym początku sezonu dołuje, nie potrafiąc wygrać od ośmiu spotkań, natomiast sobotni goście po pierwszych czterech meczach bez zwycięstwa, w ostatnich siedmiu spotkaniach triumfowali aż sześciokrotnie. W miniony weekend pawłowiczanie zluzowali rezerwy wrocławskiego Śląska na pozycji lidera. Bilans 6 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki daje Pniówkowi łącznie 21 punktów. Zespół trenera Łukasika znacznie lepiej czuje się na własnym terenie, gdzie tylko raz zremisował, a czterokrotnie wygrywał. Z sześciu wyjazdowych meczów nasi sobotni przeciwnicy przywieźli osiem punktów, wygrywając, remisując i przegrywając po dwa razy. Nasi zawodnicy powinni szczególnie obawiać się najlepszego strzelca całej ligi, niezwykle doświadczonego Wojciecha Caniboła (10 trafień). Oprócz niego, trzy trafienia w obecnych rozgrywkach zanotował Dawid Hanzel, a dwa Dawid Morcinek.

Dotychczasowe mecze:

1. kolejka: LZS Starowice - Pniówek 0:0

2. kolejka: Śląsk II Wrocław - Pniówek 2:0

3. kolejka: Pniówek - Zagłębie II Lubin 1:1 (bramka: Hanzel)

4. kolejka: Rekord Bielsko-Biała - Pniówek 0:0

5. kolejka: Pniówek - Foto-Higiena Gać 2:1 (Caniboł 2)

6. kolejka: Ślęza Wrocław - Pniówek 0:2 (Caniboł, Hanzel)

7. kolejka: Pniówek - MKS Kluczbork 2:0 (Nitkiewicz sam., Caniboł)

8. kolejka: Górnik II Zabrze - Pniówek 2:3 (Caniboł, Pawłowski sam., Morcinek)

9. kolejka: Pniówek - Piast Żmigród 2:1 (Weis, Caniboł)

10. kolejka: Gwarek Tarnowskie Góry - Pniówek 2:1 (Caniboł)

11. kolejka: Pniówek - Miedź II Legnica 5:2 (Caniboł 3, Morcinek, Hanzel).

W bezpośrednich starciach pomiędzy obiema drużynami, sytuacja za każdym razem się nie zmieniała - w Brzegu triumfowała Stal, a w Pawłowicach oba zespoły dzieliły się punktami. Pawłowiczanie źle wspominają zwłaszcza ostatnie dwa mecze na brzeskim stadionie, bowiem dwukrotnie wrócili do domu z bagażem pięciu bramek.

Historia bezpośrednich starć:

1.10.2016, III liga: Stal - Pniówek 2:1 (bramki: Gancarczyk, Nowacki - Sobczak)

13.05.2017, III liga: Pniówek - Stal 0:0

21.10.2017, III liga: Stal - Pniówek 5:2 (Żmuda, Nowacki, Lipiński, Szymkowiak, Bronisławski - Szary, Herasimow)

26.05.2018, III liga: Pniówek - Stal 1:1 (Szatkowski - Gajda)

29.09.2018, III liga: Pniówek - Stal 1:1 (Goik - Nowacki)

4.05.2019, III liga: Stal - Pniówek 5:1 (Horański, Kuriata, Stępień, Celuch 2 - Szatkowski).

Kolejne ciężkie starcie przed naszymi zawodnikami. W końcu na nasz stadion przyjedzie nieprzypadkowy lider tabeli, który ostatnimi wynikami zasłużył na szacunek. Stalowcy zawsze jednak wygrywali w Brzegu z Pniówkiem i liczymy na to, że ta reguła zostanie podtrzymana. Sytuacja w tabeli jest bowiem nieciekawa, a punktów potrzebujemy jak tlenu. Pozostaje nam tylko zaprosić wszystkich kibiców z wiarą w to, że sobotni mecz będzie punktem zwrotnym, a nasi zawodnicy się "odblokują" i w końcu pokażą swoje niemałe umiejętności.

12. kolejka III ligi (grupa 3)

Stal - Pniówek Pawłowice Śląskie

19.10.2019 (sobota), godz. 15:00

Stadion Miejski w Brzegu.