Zapowiedź: Stal - Pniówek Pawłowice Śląskie

W najbliższą sobotę w ramach XIII kolejki III Ligi, nasza drużyna, na własnym stadionie zagra z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Po przegranej z rezerwami Górnika Zabrze, straciliśmy fotel lidera tabeli i aby myśleć o szybkim powrocie na "szczyt"  w sobotę musimy wygrać. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 15:00.

Pniówek Pawłowice Śląskie to od lat solidna III ligowa drużyna, która rok rocznie zajmuje miejsce w środkowej części tabeli. Podopieczni trenera Wosia znani są z twardej i nieustępliwej gry co jak widać przynosi efekty. W obecnych rozgrywkach nasi sobotni rywale także plasują się w środkowej części tabeli zajmując po dwunastu meczach dziesiąte miejsce. Pewnie byłoby lepiej ale drużynę Pniówka w obecnym sezonie trapi olbrzymi pech związany z kontuzjami przez co w wielu meczach trener Woś miał bardzo wąską ławkę rezerwowych.

Przed obecnym sezonem w drużynie naszych sobotnich rywali nastąpiło szereg zmian w kadrze. Drużynę opuściło dziewięciu zawodników. Z częścią pożegnał się klub a kilku dostało propozycję z wyższych lig. Bartosz Szeląg oraz Bartosz Semeniuk trafili do GKS 1962 Jastrzębie, Adam Żak do Rozwoju Katowice. Do niższych lig trafili: Mateusz Majster (Szombierki Bytom), Arkadiusz Styczeń (LKS Krzyżanowice) oraz Bartłomiej Lorenc (GKS Jastrzębie) a kilku pozostało bez klubu: Adam Krakowski, Jakub Benek, Marcin Mazurek.

W ich miejsce trener Woś postanowił sprowadzić: Mateusza Szatkowskiego z Ruchu Zdzieszowice, Jakuba Świerczka (GKS 1962 Jastrzębie), Kamila Witkowskiego (Skra Częstochowa), Szymona Gałeckiego z Unii Turza Śl. Ponadto z niższych lig do Pniówka trafili: Arkadij Harasymow oraz Patryk Lach ( obaj Granica Ruptawa), Tomasz Michalik (Orzeł Mokre) oraz z wypożyczenia powrócili: Radosław Babisz i Patryk Antończak.

Drużyna Pniówka Pawłowice Śląskie jak już wspomniano to solida ekipa środka tabeli, która raczej nie zalicza wstydliwych porażek ale może się pochwalić cennymi wygranymi jak choćby 4:1 w Bielsku-Białej z Rekordem.

W meczach wyjazdowych Pniówek spisuje się przyzwoicie. Na sześć meczów przegrał trzy, jeden zremisował oraz 2 wygrał. W sobotę jednak faworytem będzie Stal, która na Stadionie Miejskim w Brzegu spisuje się wyśmienicie (szkoda że na wyjazdach jest gorzej). Jak do tej pory nasza drużyna nie straciła punktu w meczach domowych a dodatkowo może się pochwalić bilansem bramkowym 17-4!

Najlepszym strzelcem drużyny Pniówka w obecnych rozgrywkach jest pozyskany z Ruchu Zdzieszowice – Mateusz Szatkowski, który ma na koncie już siedem goli co stanowi prawie połowę wszystkich trafień Pniówka w rundzie jesiennej.

W poprzednim sezonie w Brzegu, Stal wygrała z Pniówkiem 2:1 natomiast w „gościach” padł remis 0:0.

W sobotę czaka nas kolejna porcja piłkarskich emocji i walko o kolejne zwycięstwo. Faworytem tego meczu nie tylko ze względu na miejsce w tabeli ale także domową passę zwycięstw będzie Stal ale rywale na pewno łatwo „skóry nie sprzedadzą”. Co cieszy, to powrót do składu Kamila Zalewskiego, który odcierpiał już karę za czerwień i większe pole manewru trenera Pikausa, który będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników z kadry.

III Liga gr. 3, XIII kolejka

Stal – Pniówek Pawłowice Śląskie

21.10.2017 (sobota), godz. 15:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy!