Zapowiedź: Stal - Pniówek Pawłowice Śląskie

Długi majowy weekend, to czas odpoczynku i relaksu ale nie dla naszych zawodników, którzy w sobotę zakończą swój pierwszy majowy maraton piłkarski w którym rozegrali pięć meczów w dwa tygodnie. Mimo intensywnego grania zdobyliśmy w nich siedem punktów oraz awans do finału Pucharu Polski i wydobyliśmy się ze strefy spadkowej. Do zapewnienia sobie spokoju jeszcze daleka droga ale pierwszy krok ku temu możemy zrobić już w sobotę, kiedy to na Stadionie Miejskim w Brzegu, zmierzymy się z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to ciekawie zapowiadające się spotkanie. Początek o 13:00.

Po serii meczów z drużynami bezpośrednio zaangażowanymi w walce o utrzymanie (dwie wygrane), nasza drużyna rozegra mecz z drużyną, której ani spadek ani awans nie „grozi” czyli Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Nasz sobotni rywal zajmuje w tabeli dziewiąte miejsce, a na ich koncie znajduje się trzydzieści osiem punktów. Swoją zdobycz punktową zawdzięczają goście sobotniego meczu – dziesięciu wygranym oraz ośmiu remisom. Bilans goli także imponujący mają pawłowiczanie – trzydzieści dziewięć zdobytych i tylko dwadzieścia pięć straconych co jest wraz z rezerwami Zagłębia Lubin najlepszym wynikiem w lidze! W meczach wyjazdowych Pniówek, także radzi sobie przyzwoicie notując pięć wygranych, trzy remisy i pięć przegranych przy bilansie goli 22 do 15.

W przerwie między rundami, Pniówek Pawłowice Śląskie był bardzo aktywny na rynku transferowym i do już mocnej kadry dołączyło dodatkowo kilku bardzo przyzwoitych zawodników. Nie udało się co prawda utrzymać w drużynie, najlepszego jesienią Rafała Adamka, który przeszedł do I-Ligowego GKS 1962 Jastrzębie ale w druga stronę do klubu przybyli – Damian Zajączkowski, Dawid Weis oraz Tomasz Dzida. Dobrze układająca się współpraca pomiędzy tymi klubami, wynika z podpisanej umowy, dzięki czemu Pniówek stał się klubem partnerskim pierwszoligowca z Jastrzębia. Ponadto z Odry Wodzisław Śl. do Pniówka dołączył Jakub Świerczek a z Ruchu Zdzieszowice Bartosz Włodarczyk. W przerwie zimowej z klubem pożegnało się dodatkowo pięciu zawodników – Królczyk (Warta Gorzów), Kopacz (Forteca Świerklany), Sobczak (Spójnia Lądek), Wójcik (MRKS Czechowice) oraz Nowara.

Duże rotacje oraz utrata motoru napędowego (Adamek) sprawiły że runda wiosenna w wykonaniu naszych rywali do udanych (jak na razie) nie należy. W tabeli „wiosny” pawłowiczanie z dorobkiem dziewięciu punktów zajmują odległe piętnaste miejsce. W dotychczasowych meczach nasi sobotni rywale wygrali dwa spotkania (Piast Żmigród 2:1, Agroplon Głuszyna 2:0), zremisowali trzy (Foto-Higiena Gać 1:1, Warta Gorzów 1:1, Lechia Dzierżoniów 1:1) oraz przegrali cztery (Ruch Radzionków 0:1, Górnik Polkowice 0:2, Ruch Zdzieszowice 1:2, Ślęza Wrocław 0:1). Z meczów wyjazdowych punkty, pawłowiczanie przywieźli z Namysłowa (gdzie mecze domowe rozgrywa Agroplon) oraz z Gorzowa.

Najlepszym strzelcem drużyny Pniówka jest Rafał Adamek ( 9 goli), którego gonią Dawid Morcinek, Mateusz Szatkowski (po 5 goli) oraz Krzysztof Bodziony (4 trafienia).

W rundzie jesiennej w Pawłowicach, Stal zremisowała z miejscowym Pniówkiem 1:1. Gole w tamtym meczu zdobywali Goik dla gospodarzy oraz Nowacki dla nas.

III Liga gr. 3, XXVII kolejka

Stal – Pniówek Pawłowice Śląskie

04.05.2019 (sobota), godz. 13:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy.