Zapowiedź: Stal - Pogoń Prudnik

W sobotę o godz. 17:00, na Stadionie Miejskim w Brzegu, Stal rozegra ostatni mecz w bieżących rozgrywkach. W XXXIV kolejce Saltex IV ligi zmierzymy się z Pogonią Prudnik. Mimo iż nie udało się nam awansować do III ligi to zawodnicy chcą godnie pożegnać się z kibicami i zapowiadają trzy punkty w tym spotkaniu.

Pogoń Prudnik w bieżących rozgrywkach zajmuje 11 miejsce, wciąż mając szansę na zajęcie ósmej lokaty. Do tego potrzebuje zwycięstwa ze Stalą, oraz przegranych TOR-u, Startu Namysłów oraz OKS-u Olesno. W przypadku przegranej mogą zostać wyprzedzeni przez Olimpię Lewin Brzeski i spaść na 10 miejsce. Te rozważania pokazują że „biało-niebiescy” wciąż mają o co walczyć. Jak pokazują wyniki i pozycja w tabeli, nie był to dla nich łatwy sezon. Po rundzie jesiennej zajmowali 16 miejsce (spadkowe), gromadząc jedynie 19 punktów. Runda wiosenna okazała się bardziej owocna w punkty, których nasi rywale zdobyli 26, zapewniając sobie tym samym pozostanie w IV lidze (dokładnie po zwycięstwie z Piastem Strzelce Opolskie 3:2 w XXXII kolejce). W meczach wyjazdowych prudniczanie zdobyli 19 punktów, odnosząc 6 zwycięstw, 1 remis oraz 9 przegranych. Bilans bramek wyjazdowych to 19-27. Najwyższą przegraną zanotowali oni w Piotrówce z LZS-em 5:0, takim samym rezultatem zakończyła się potyczka w Strzelcach Opolskich, gdzie odnieśli oni najwyższe wyjazdowe zwycięstwo. W poprzedniej kolejce Pogoń Prudnik wygrała z dobrze spisującą się drużyną Po- Ra- Wie Większyce 1:0.

W rundzie jesiennej w Prudniku po golu Łukasza Szpaka wygraliśmy 1:0.

Trochę historii.

W XXI wieku z Pogonią graliśmy 9-krotnie. 7 meczów rozgrywanych było w ramach rozgrywek IV ligowych oraz 2 (sezon 2003/2004) w klasie okręgowej. I właśnie w tych rozgrywkach miała miejsce wstydliwa przegrana, w Prudniku ulegliśmy miejscowym 0:10! W rewanżu w Brzegu przegraliśmy 0:3. W historii pojedynków był to jedyny sezon w którym nie zdobyliśmy ani jednego punktu w potyczkach z Pogonią. W rozgrywkach na poziomie IV ligi w Brzegu jeszcze nie przegraliśmy z „biało-niebieskimi”. Najwyższe zwycięstwo zanotowaliśmy w sezonie 2011/2012 wygrywając 3:0. Bilans bramkowy pomiędzy tymi drużynami 8-24 na naszą niekorzyść.

W sobotę kończą się rozgrywki Saltex IV ligi, więc będzie to ostatnia okazja zobaczyć naszych zawodników. Wywalczyli oni 3 miejsce, najwyższe od kilkudziesięciu lat. Swoją grą pokazali że w Brzegu mamy drużynę, która walczy i może pokonać każdego przeciwnika. Z tego miejsca chciałbym także podziękować naszym kibicom, którzy głośnym dopingiem wspierali nas w obecnych rozgrywkach. Liczymy że w ostatnim meczu nas nie zawiedziecie.

Stal Brzeg – Pogoń Prudnik
XXXIV kolejka IV ligi – 20.06.2015 (sobota); godzina 17.00