Zapowiedź: Stal - Pogoń Prudnik

W X kolejce, w najbliższą sobotę (03.10.2015), o godz. 15:00, na Stadionie Miejskim w Brzegu zmierzymy się z Pogonią Prudnik. Do tego spotkania przystępujemy jako lider tabeli i zdecydowany faworyt.  Po dobrym meczu w Graczach, w którym zdeklasowaliśmy Skalnik, liczymy na przedłużenie serii zwycięstw i kolejne 3 punkty.

Pogoń Prudnik, w poprzednim sezonie, po fatalnej jesieni (16 miejsce) niemal do ostatnich kolejek broniła się przed spadkiem. Ostatecznie prudniczanie zdobywając 45 punktów, zajęli 12 miejsce. Dobra gra w rundzie wiosennej, spowodowała że w przerwie między rozgrywkami nie było rewolucji kadrowej w Pogoni. Do drużyny dołączyli: Churas (Orzeł Źlinice), Łubowski (Lisięcice), Miałkas, Florczak (obaj z drużyny juniorów), Pawłowski (z drużyny juniorów Górnika Zabrze), Fedorowicz (Polonia Głubczyce), Mogilecki (zawodnik z Ukrainy), Kudryk (Górnik II Zabrze). Z klubem pożegnali się: Adamczyk (Sudety Moszczanka), Tęczar (Ścinawa Nyska), Mazur (wyjazd za granicę).

Zmiany te, mają przede wszystkim nie dopuścić do powtórki sytuacji z poprzedniej jesieni, a jeśli uda się ugrać coś więcej to będzie to dodatkowy bonus. A zaczęło się dla Pogoni rewelacyjnie od domowego zwycięstwa z faworyzowanym OKS-em Olesno (2:0), następnie wygrana w Paczkowie ze Spartą (2:0). W trzeciej kolejce dopisali sobie prudniczanie jeden punkt za remis z Małąpanwią. W kolejnym „prestiżowym” meczu z Polonią Głubczyce, przyszła pierwsza przegrana (0:3), następnie u siebie ze Śląskiem Łubniany (0:1). Po dwóch przegranych nastąpiło przełamanie i zwycięstwo (1:0) z MKS Gogolin na wyjeździe. W 7 i 8 kolejce, znowu dwie przegrane z TOR-em Dobrzeń Wielki (0:2) oraz PO-RA-WIE Większyce (1:2). W ostatniej kolejce, Pogoń, zgodnie z planem zainkasowała trzy punkty z Czarnymi (3:0). Patrząc na poczynania naszych rywali i ostatnie wyniki, wypada że teraz przed nimi dwie przegrane :-). Bilans meczów Pogoni Prudnik w obecnym sezonie: 4 zwycięstwa, 1 remis i 4 przegrane, daje im 13 punktów i ósme miejsce w tabeli po 9 kolejkach.

Najlepszymi strzelcami Pogoni są: Forma, Rudzki, Surma i Kudryk, którzy zdobyli po dwie bramki.

Trochę historii.

W XXI wieku graliśmy z Pogonią dziesięciokrotnie. Bilans meczów 4 wygrane, 1 remis i 5 przegranych. W pamięci kibiców, na pewno pozostanie sezon 2003/2004. Był to jedyny rok w którym nie zdobyliśmy ani jednego punktu, w meczach z Pogonią, doznając także bolesnej przegranej w Prudniku 0:10! Pocieszający, jest fakt że w dotychczasowych meczach IV ligi, nie przegraliśmy meczu z Pogonią, na własnym stadionie.

Ostatni mecz.

Po raz ostatni graliśmy z Pogonią w XXXIV kolejce poprzedniego sezonu. W meczu o „pietruszkę”, bowiem obie drużyny o nic już nie grały, gładko pokonaliśmy prudniczan 3:0. Strzelanie rozpoczął w 4’ Fabiszewski, który wykorzystał dokładne zagranie Kulczyckiego. Na 2:0, z rzutu karnego podwyższył Szpak. Wynik, w końcowych minutach tego spotkania, pięknym technicznym strzałem ustalił Janeczek.

Bramki z meczu XXXIV kolejki:Stal Brzeg - Pogoń Prudnik.

W X kolejce, przyjeżdża do Brzegu, zespół z którym zawsze grało nam się ciężko, ale nigdy jeszcze w potyczce z tym rywalem nie mieliśmy tak dobrej drużyny, która miażdży kolejnych rywali. Liczymy na kolejne zwycięstwo, które będzie także wspaniałym prezentem, dla kapitana naszej drużyny Piotra Józefkiewicza, obchodzącego w sobotę 25 urodziny.

X kolejka Saltex IV ligi

Stal Brzeg – Pogoń Prudnik

03.10.2015 (sobota), godz. 15:00

Stadion Miejski w Brzegu.