Zapowiedź: Stal - Rekord Bielsko-Biała

W sobotę w meczu kolejki, nasza drużyna, na Stadionie Miejskim w Brzegu zmierzy się z czwartą drużyną tabeli – Rekordem Bielsko-Biała. Spotkaniem z „Rekordzistami” „żółto-niebiescy” po raz kolejny postarają się obronić fotel lidera tabeli a zarazem „uciec” sobotnim rywalom na 9 punktów.

Rekord Bielsko-Biała to solida trzecioligowa drużyna, która rok rocznie zaliczana jest do faworytów rozgrywek naszej grupy. Nie inaczej jest w tym sezonie w którym po rozegraniu siedmiu meczów bielszczanie zajmują czwarte miejsce w tabeli. Nasi sobotni rywale przegrali tylko jedno spotkanie, trzy zremisowali oraz trzy wygrali.

Stal natomiast, obecny sezon rozpoczęła wyśmienicie i oprócz przegranej w Gorzowie zanotowała komplet zwycięstw co daje jej pierwsze miejsce w tabeli.

Poprzedni sezon Rekord ukończył na najniższym miejscu podium, co przyjęto w klubie naszych rywali jako duży sukces. A jeśli coś dobrze działa to po co to zmieniać, dlatego też w kadrze bielszczan nastąpiła tylko jedna zmiana. Klub opuścił tylko Andrzej Maślorz. Zarząd i kadra trenerska postawiła na „zwycięską kadrę” z poprzedniego sezonu licząc na zgranie i dobrą grę zespołową. Największa niespodzianka jak spadła na kibiców Rekordu to zmiana szkoleniowca tej drużyny po udanym sezonie. Trenera Wojciecha Gumolę zastąpił Piotr Jaroszek.

Jak wygląda gra "Rekordzistów" w meczach wyjazdowych? W obecnym sezonie Rekord Bielsko-Biała rozegrał cztery mecze wyjazdowe z których dwa wygrał, jeden zremisował i jeden przegrał.

Stal natomiast w meczach domowych jest niepokonana a ponadto legitymuje się bardzo dobrym bilansem goli 11-1!

W siedmiu meczach nasi sobotni rywale zdobyli 10 goli co jest dopiero dziewiątym wynikiem w naszej grupie. Lepiej prezentują się oni w defensywie a siedem straconych goli, plasuje defensywę bielszczan na czwartej pozycji.

Największa liczbą goli, po siedmiu kolejach w drużynie „Rekordzistów” może się pochwalić trzech zawodników, którzy maja na koncie po dwa trafienia. Kolejnych czterech zaliczyło po jednym golu co w sumie daje dziesięć.

W poprzednim sezonie, Stal zdobyła w meczu z Rekordem Bielsko-Biała cztery punkty. U siebie pokonaliśmy bielszczan 2:0 natomiast w gościach zanotowaliśmy remis (1:1).

W sobotę na Stadionie Miejskim w Brzegu, powinniśmy zobaczyć ciekawy mecz dwóch czołowych drużyn naszej grupy. Obie jedenastki maja duże ambicje i możliwości i obie powalczą o pełną pulę. Nasza drużyna pokazała że na „własnych śmieciach” trudno ją pokonać, ba trudno zdobyć rywalom choćby gola. Ale to już historia a w sobotę trzeba będzie zostawić wiele potu na boisku aby móc dalej budować „Twierdzę Brzeg”! Wierzymy jednak, iż tak jak w poprzednich czterech meczach tak i po sobotnim, nasi zawodnicy będą mogli po raz kolejny odtańczyć taniec zwycięstwa.

III Liga gr. 3, VIII kolejka

Stal – Rekord Bielsko-Biała