Zapowiedź: Stal - Rekord Bielsko-Biała

Zapowiedź: Stal - Rekord Bielsko-Biała

W najbliższą sobotę nasza drużyna rozegra już jedenasty mecz w rundzie jesiennej, w którym na własnym stadionie zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała. Ostatnie wyniki a szczególnie remis na trudnym terenie w Pawłowicach Śląskich, znacznie poprawiły humory w naszej drużynie, które jednak popsuły się po decyzji DZPN o walkowerach. Ostatecznie nasz klub odwołał się od tej decyzji do PZPN i czeka na informacje z Wydziału Dyscypliny. Mamy nadzieję że te zawirowania nie wpłyną na formę naszych zawodników i w sobotę zagramy kolejny dobry mecz i zgarniemy komplet punktów.

Renomy Rekordu Bielsko-Biała nikomu nie trzeba przypominać, bowiem drużyna ta od wielu lat zaliczana jest do czołówki naszej grupy, mało tego, dla wielu jest jednym z kandydatów do awansu. Nasz sobotni rywal, znany jest z solidnej i twardej gry ale także stabilności finansowej i kadrowej. W obecnym sezonie, po rozegraniu dziesięciu kolejek nasz rywal, mając na koncie trzynaście punktów, zajmuje w tabeli dziesiąte miejsce. Co ciekawe, aż dwanaście ze swoich punktów „Rekordziści” zdobyli na własnym stadionie pokonując min. Górnika II Zabrze, Ruch Radzionków czy Lechię Dzierżoniów. Jedyny wyjazdowy punkt nasz rywal zdobył w Namysłowie remisując z Agroplonem 0:0 ale nie ustrzegł się także wysokich przegranych: 1:4 z Górnikiem Polkowice czy 0:4 z Ruchem Zdzieszowice.

W dotychczasowych meczach drużyna Rekordu zdobyła dziewiętnaście goli a zdecydowanym liderem w tej klasyfikacji w Rekordzie  jest Damian Hilbrycht, który ma na swoim koncie aż 7 z nich. Po dwa trafienie na koncie zaliczyli Mateusz Gleń, Szymon Szymański oraz Marcin Wróbel.

W przerwie miedzy rozgrywkami w Rekordzie obyło się bez rewolucji kadrowej a skupiono się na wzmocnieniach najsłabszych pozycji. Działacze naszych rywali wykorzystali zawirowania w BKS i ściągnięto z tej drużyny kilku wartościowych zawodników na czele z Czaickim, Karetą czy M. Wróblem. Ponadto z Motoru Lublin ściągnięto Kasolika a z GKS Czarni Jaworze – Waliczka. Nie obyło się także bez start a największą z nich wydaje się być odejście do drugoligowego ROW Rybnik, ostoi obrony i jednej z ikon klubu – Michała Bojdysa.

Historia pojedynków „żółto-niebieskich” z Rekordem Bielsko-Biała nie jest zbyt długa ale bardzo pozytywna dla naszej drużyny, która z „Rekordzistami” jeszcze nie przegrała! W Brzegu odnieśliśmy dwie wygrane (2:0 oraz 3:2) natomiast w „gościach” dwa remisy (2:2 oraz 1:1). Liczymy na podtrzymanie tej passy!

Sobota godzina 16:00, Stadion Miejski w Brzegu! Jak ważny dla naszej drużyny jest to mecz, chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. W dwóch ostatnich meczach nasi zawodnicy pokazali że powoli wracają do swojej wysokiej dyspozycji i liczymy że także w meczu z Rekordem pokażą swoje wysokie umiejętności i sięgną po kolejny komplet punktów.

III Liga gr, 3, XI kolejka

Stal – Rekord Bielsko-Biała

06.10.2018 (sobota), godz. 16:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości