Zapowiedź: Stal - Rekord Bielsko-Biała

W najbliższą sobotę drużyna Rekordu będzie kolejnym przeciwnikiem brzeskiej Stali w walce o ligowe punkty. Nasz zespół po wyszarpanym punkcie w Lubinie znajduje się tuż nad strefą spadkową, z zaledwie jednym punktem przewagi nad Zagłębiem i Piastem. Liczymy, że wraz z nadejściem listopada nasza drużyna zacznie w końcu wygrywać, bowiem w ostatnich dwóch miesiącach ani razu nie udało nam się zdobyć kompletu punktów.

BTS Rekord Bielsko-Biała powstał w 1994 roku. Klub naszych sobotnich rywali znany jest przede wszystkim ze swojej drużyny futsalowej, która w tym roku po raz czwarty została mistrzem Polski w tej odmianie piłki nożnej. W ostatnich latach jednak bardzo mocną markę wyrobili sobie również piłkarze trawiaści, którzy już siódmy sezon z rzędu występują na poziomie III ligi. Minione rozgrywki były dla ekipy z Cygańskiego Lasu naprawdę udane. Zespół Rekordu zakończył je na 4. miejscu z dorobkiem 57 punktów, ale oprócz dobrej postawy w lidze bielszczanie triumfowali również na szczeblu wojewódzkiego Pucharu Polski.

Letnia przerwa w rozgrywkach przyniosła jedynie kosmetyczne zmiany w ekipie trenera Piotra Jaroszka. Klub opuścił tylko jeden doświadczony zawodnik (Ogrocki), a w miejsce jego i pozostałych odchodzących zawodników przyszli niemal sami młodzieżowcy. Słowo "stabilizacja" idealnie oddaje politykę klubu z Bielska w ostatnich sezonach, bowiem wielu piłkarzy z obecnej kadry Rekordu występuje w tym zespole już od kilku lat.

Przyszli: Bartosz Guzdek i Szymon Wróblewski (drużyna juniorów), Maciej Marek (Lechia Gdańsk - juniorzy), Bartosz Nowotnik (Podlesianka Katowice).

Odeszli: Paweł Brzóska (Wólczanka Wólka Pełkińska), Dawid Ogrocki (LKS Goczałkowice), Patryk Pietyra (drużyna futsalowa), Michał Płowucha (Pniówek Pawłowice Śląskie).

Przed nowym sezonem drużyna Rekordu, podobnie jak w poprzednich latach, była typowana do zajęcia miejsc w ścisłej czołówce tabeli. Póki co zadanie to wychodzi im nieźle, bo tak należy ocenić siódmą pozycję w rozgrywkach. Na 20 zdobytych punktów przez bielszczan złożyło się 6 wygranych, 2 remisy i 5 porażek, bilans bramkowy jest ujemny (20:22). Warto podkreślić niewielką stratę do liderującego Ruchu Zdzieszowice, która wynosi jedynie sześć punktów. W meczach wyjazdowych zespół trenera Jaroszka wygrał trzykrotnie i tyle samo razy przegrał, do tego raz remisując. Najlepszym strzelcem drużyny naszych rywali jest Szymon Szymański (7 goli), po dwa trafienia zaliczyli Mateusz Gleń, Bartosz Guzdek i Marcin Wróbel.

W ubiegły weekend Rekord wygrał z rezerwami Miedzi Legnica 5:3, ale warto przytoczyć przebieg tego niesamowitego meczu. Po pierwszej połowie gospodarze przegrywali 1:3 i nic nie wskazywało na to, żeby mieli tego dnia się podnieść. Druga część gry przyniosła ogromne emocje. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Dariusz Rucki w 53. minucie, a kolejne trafienia przyniosło ostatnie dziesięć minut. To wtedy Szymon Szymański wykorzystał trzy (!) rzuty karne i zapewnił swojej ekipie niezwykłe zwycięstwo.

Oprócz ligowych zmagań bielszczanie walczyli także w dwóch rundach Totolotek Pucharu Polski. Pod koniec września rekordziści pokonali Concordię Elbląg 2:1 i awansowali do kolejnej fazy. W miniony wtorek ich przygoda z pucharem się zakończyła, bowiem na stadionie w Cygańskim Lesie triumfował II-ligowy Górnik Łęczna (2:0).

Mecze Stali z Rekordem niemal zawsze dostarczają dużo emocji. Bilans spotkań pomiędzy obiema ekipami jest wyrównany, gdyż obie ekipy wygrywały dwukrotnie i tyle samo razy podzieliły się punktami. Żółto-niebiescy mają rachunki do wyrównania za poprzedni sezon, kiedy to dwukrotnie pechowo przegrali z bielszczanami.

Historia bezpośrednich starć:

10.09.2016: Stal - Rekord 2:0 (bramki: Kulczycki, Maj)

03.05.2017: Rekord - Stal 1:1 (Hałat - Sikorski)

16.09.2017: Stal - Rekord 3:2 (Nowacki, Szymkowiak 2 - Rucki, Solorzano)

28.04.2018: Rekord - Stal 2:2 (Hilbrycht, Szymański - Lipiński 2)

06.10.2018: Stal - Rekord 2:3 (Celuch, Nahornyj - Ogrocki, Hilbrycht, Sobik)

12.05.2019: Rekord - Stal 1:0 (Gleń).

Wystarczy zobaczyć w tabelę, jak ważny będzie to mecz dla naszej drużyny. Wprawdzie wciąż jesteśmy "nad kreską", ale przewaga nad strefą spadkową jest minimalna. Ostatnie ligowe zwycięstwo Stalowców miało miejsce 17 sierpnia i wierzymy, że 2 listopada będzie dniem w którym zakończymy tą fatalną serię. Rywale z Bielska-Białej zapewne również będą chcieli wygrać, więc zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie. Zapraszamy wszystkich żółto-niebieskich kibiców na ten mecz i prosimy o wsparcie dla drużyny!

14. kolejka III ligi (grupa 3)

Stal - Rekord Bielsko-Biała

2.11.2019 (sobota), godz. 14:00

Stadion Miejski w Brzegu.