Zapowiedź: Stal - Ruch Zdzieszowice.

Jutro 11.07.2015 o godz. 17:00 na stadionie Miejskim w Brzegu będziemy mogli zobaczyć naszych piłkarzy w sparingowej potyczce z Ruchem Zdzieszowice. Będzie to pierwszy test-mecz Stali przed startem sezonu 2015/2016. Na pierwszym treningu, jaki odbył się w czwartek, pojawiło się kilku nowych piłkarzy, którzy na pewno będą chcieli pokazać trenerowi Sobczakowi, iż zasługują na angaż w naszej drużynie.

Rywalem „żółto-niebieskich” w sobotnim pojedynku będzie III ligowy Ruch Zdzieszowice. Śmiało można powiedzieć, iż „Ździchy” poprzedni sezon mogą zaliczyć do udanych. Przez niemal całe rozgrywki deptali po „piętach” czołowej dwójce. Ostatecznie z 80 punktami zajęli III miejsce ustępując Polonii Bytom (87) oraz Odrze Opole (85), a zostawiając za plecami liczne grono śląskich klubów. Bilans meczów Ruchu w III lidze śląsko-opolskiej 2014/2015 to 24 zwycięstwa, 8 remisów i 6 przegranych, stosunek bramek 84-32.

Na uwagę zasługuje także polityka transferowa klubu ze Zdzieszowic. Już w czerwcu pozyskali oni wyróżniających się zawodników z IV ligi tzn. Karola Wanata (Polonia Głubczyce) króla strzelców Saltex IV ligi oraz Szymona Greka (Polonia Głubczyce). Do Zdzieszowic dołączył także zawodnik Chemika Kędzierzyn-Koźle Patryk Matuszek. W zespole naszych rywali będziemy mogli także zobaczyć Dawida Czaplińskiego, którym podobno mocno interesuje się Legia Warszawa.

Co prawda jest to tylko sparing, dodatkowo pierwszy mecz naszej drużyny, warto jednak zobaczyć jak wygląda nasz zespół na tle czołowego zespołu III ligi śląsko-opolskiej.

Stadion Miejski w Brzegu

11.07.2015 (sobota) godz. 17:00