Zapowiedź: Stal - Skalnik Gracze.

W najbliższą sobotę (30.04.2016) o godz. 13:00, na Stadionie Miejskim w Brzegu w ramach XXVI kolejki, zmierzymy się ze Skalnikiem Gracze. Po dwóch meczach wyjazdowych, w których pokonaliśmy Olimpię Lewin Brzeski oraz KS Krasiejów, wracamy na własny stadion, gdzie powalczymy o kolejne punkty, których do awansu potrzebujemy jeszcze 9!

Skalnik Gracze W 25 meczach „ugrał” 33 punkty co daje mu obecnie 10 miejsce w tabeli. Na ich dorobek punktowy składa się 8 wygranych, 9 remisów i 8 przegranych. Bilans goli to: 34 zdobyte oraz 37 stracone.

Gra Skalnika w obecnych rozgrywkach przypomina mały rollercoaster. Jako spadkowicz z III ligi o rundzie jesiennej będą w Graczach chcieli jak najszybciej zapomnieć. A to dlatego, iż po 17 meczach Skalnik miał na koncie 18 punktów i zajmował miejsce spadkowe. Runda wiosenna to już całkowicie inna gra. W ośmiu meczach, nasz sobotni rywal zdobył 15 punktów co daje mu piąte miejsce w tabeli wiosny.

A rozpoczęło się od przełożonego meczu ze Spartą Paczków (odrobionego 20.04 i wygranego przez Skalnik 1:0). Następnie był remis z Ozimkiem 1:1 oraz jedyna przegrana wiosną z Polonią Głubczyce 2:4. W 21 kolejce Skalnik pokonał Śląsk Łubniany 3:0, by w następnej zremisować w Gogolinie 1:1. Remisem 3:3 zakończył się ich mecz z TOR-em a potem przyszły dwie wygrane z PO-RA-WIEM (1:3) oraz z Czarnymi 4:2. Bilans wiosenny to 4 wygrane, 3 remisy i jedna przegrana.

Kadra.

Przerwa zimowa w Skalniku wykorzystana został do przemeblowania składu, którego celem było jak najszybsze opuszczenie strefy spadkowej. Do drużyny dołączyli: Wawrzyniak (Golczowice), Stefaniak (Academy Wrocław), Mika (wznowił treningi, ostatnio Rybna), Rychlik (Czarni Otmuchów), Michalak (Burza Lipki), M. Kutyła (Olimpia Lewin Brzeski juniorzy). Ubyło także kilku zawodników: Janusz Fabijaniak, Grzegorz Rak, Karol Hornik (wszyscy nie wznowili treningów), Julian Sekunda (Czarni Kondratowice), Patryk Schwarz, Łukasz Rozkowiński (obaj szukają klubu), Łukasz Mroziński, Grzegorz Paciorek (obaj Polonia Nysa). Skalnik to także jeden z najbardziej „brzeskich zespołów” w IV lidze, gra tam bowiem aż pięciu wychowanków naszej drużyny. Do występujących w rundzie jesiennej: Fabiszewskiego, Zajączkowski oraz Sierakowskiego w przerwie zimowej dołączyli jeszcze Michalak oraz Mika.

Ostatnia kolejka.

W 25 kolejce Skalnik wygrał z Czarnymi Otmuchów 4:2. Od początku tego spotkania stroną dominującą był Skalnik ale słaby dzień miał ich napastnik Maryszczak, który zmarnował kilka sytuacji. Kiedy gospodarze zdobyli gola, nieoczekiwanie to goście skontrowali dwa razy i wyszli na prowadzenie. Na szczęście dla miejscowych ich zawodnicy podkręcili tempo gry i zdobyli jeszcze trzy bramki zapewniając sobie komplet punktów.

Skalnik Gracze – Czarni Otmuchów 4:2

(Maryszczak, Fabiszewki, Płaza, Rychlik – Iliasz, Chodorski)

Skalnik: Stefaniak - Kozłowski, Skorupa, M. Płaza, Parada - Paczek (46. Z. Bąk), Michalak, Sierakowski (87. Fogel), Wasilewski (46. D. Płaza) - Fabiszewski (70. Rychlik), Maryszczak. Trener Grzegorz Kutyła

Strzelcy.

Drużyna Skalnika w 25 kolejkach zdobyła 34 gole, co daje im 9 miejsce w tej kategorii. Najlepszym strzelcem zespołu jest Maryszczak, który zdobył 9 goli.

Runda jesienna.

W jesiennym meczu rozegranym w Graczach, Stal zdemolowała Skalnika aż 6:0. Pierwsza połowa mimo wielu sytuacji zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Stali. Gola po dośrodkowaniu z kornera, zdobył Sikorski. Druga połowa rozpoczęła się od pięknego strzału w samo okienko Gajdy. Na 3:0, po samotnym rajdzie i minięciu 4 zawodników gospodarzy podwyższył Kulczycki. Drugiego gola w tym meczu a już czwartego dla Stali zdobył Sikorski, który głową wykończył wrzut z autu Strząbały. Piątego gola, wykańczając dośrodkowanie Jaworskiego zdobył Gajda a strzelanie w Graczach zakończył Jaworski.

Skalnik Gracze – Stal Brzeg 0:6

(Sikorski x2, Gajda x 2, Kulczycki, Jaworski)

Skalnik: Hornik - Kozłowski, Ficoń, Parada, Mroziński - Fabiszewski (80’ Rozkowiński), M. Płaza, Sierakowski (75’ Paciorek), Fogel, Maryszczak (55’ Schwarz) - Paczek. Trener Grzegorz Kutyła.

Stal: Szymocha - Dołgan, Józefkiewicz, Sikorski, Płomiński (80’ Strząbała) - Kulczycki, Szpak (71’ D. Bonar), Boczarski (73’ Mencel), Gajda, Poważny (63’ Ł. Bonar) - Jaworski. Trener: Sebastian Sobczak

Historia.

Ze Skalnikiem w XXI wieku graliśmy pięciokrotnie ale wygraliśmy tylko raz.

W meczach domowych ta statystyka wygląda jeszcze gorzej, bowiem ze Skalnikiem w Brzegu graliśmy dwukrotnie i oba mecze przegraliśmy.

W sobotę zmierzymy się ze Skalnikiem, który po zmianach kadrowych zaczął grać tak jak oczekują tego ich kibice. Duża liczba wychowanków Stali w kadrze naszych rywali sprawia że będą oni chcieli się przypomnieć brzeskiej publiczności co będzie dodatkowym smaczkiem tego meczu. Faworytem jest Stal i innego rozstrzygnięcia jak wygrana nie bierzemy pod uwagę, ale zdajemy sobie także sprawę że to tylko piłka. Powtórka wyniku z meczu Graczach, patrząc na skład i grę Skalnika będzie trudna ale kto wie. Nie takie rzeczy już w tym sezonie widzieliśmy w Brzegu. Walczymy!

IV liga opolska „Saltex”, XXVI kolejka

Stal – Skalnik Gracze

30.04.2016 (sobota), godz. 13:00

Stadion Miejski w Brzegu.

PS. Na meczu tym, kibice przeprowadza zbiórkę pieniędzy na zakup i wykonanie flagi oraz oprawy meczowej. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy i zabranie ze sobą kilku groszy więcej.