Zapowiedź: Stal - Sparta Paczków.

W XVI kolejce do Brzegu na mecz ze Stalą, przyjedzie drużyna Sparty Paczków. Mecz ten odbędzie się na Stadionie Miejskim, w sobotę (14.11.2015), o godz. 13:00. Będzie to ostatni mecz w rundzie jesiennej, który rozegramy w roli gospodarza. Za tydzień czeka nas wyjazd do Ozimka, a następny mecz ligowy rozegramy dopiero 5 marca 2016 w Głubczycach.

Nasz najbliższy rywal, od kilku sezonów toczy ciężkie boje o pozostanie w IV lidze. Cechą charakterystyczną drużyny z Paczkowa jest słaba gra jesienią ale za to bardzo dobra postawa na wiosnę. Obecny sezon przebiega podobnie. Po XV kolejkach Sparta ma na koncie 15 punktów, co pozwala jej obecnie zajmować szesnaste miejsce w tabeli. W stosunku do poprzedniego roku, kadra Sparty na papierze wygląda chyba słabiej. Do Odry Opole odszedł ofensywny zawodnik Michał Sypek, Fluder trafił do TOR-u, w Orle Ząbkowice Śl. wylądował Śleziak. Odeszli także Żeligowski (Polonia Nysa) oraz Wandzel (Jędrzychów). Ponadto treningów nie wznowili: Krótkiewicz, Jasiok i Harmata. Do klubu dołączyło 5 zawodników: Cichocki (Górnik Wałbrzych), Olszewski, Tokarz (Pomologia Prószków), Pach (Unia Reńska Wieś) oraz z drużyny juniorów Pawełek.

W obecnych rozgrywkach, Sparta wygrała 4 mecze, 3 zremisowała i 8 przegrała.

Pierwsze zwycięstwo „Spartanie” odnieśli w czwartej kolejce, pokonując Start Namysłów (1:0). Wcześniej przegrali ze Skalnikiem Gracze (0:1), Pogonią Prudnik (0:2), LZS Kup (1:2). Piąta i szósta to przegrane z LZS Starowice (1:4) oraz Chemikiem Kędzierzyn-Koźle (1:2). Kolejka 7 i 8 to punkty z OKS-em Olesno (2:1) oraz Olimpią Lewin Brzeskich (1:1). W dziewiątej kolejce Sparta przegrała z odradzającym się Ozimkiem (0:1), ale w dziesiątej była sprawcą wielkiej sensacji, wygrana w Głubczycach z Polonią 3:1, budzi szacunek. W kolejnej kolejce Sparta odniosła najwyższe zwycięstwo w rozgrywkach, pokonując Śląsk Łubniany 4:1, natomiast w XII doznała najwyższej przegranej z MKS Gogolin 1:5. „Trzynastka” okazała się pechowa dla Sparty, bowiem na własnym boisku przegrali oni z TOR-em Dobrzeń Wielki 0:3. W dwóch ostatnich kolejkach Sparta zanotowała dwa remisy, z PO-RA-WIEM Większyce 2:2 oraz w derbach powiatu nyskiego z Czarnymi 1:1.

Dokonania obu zespołów w sezonie 2015/2016.

Kogo się obawiać.

Siła ofensywna Sparty opiera się na dwóch zawodnikach, Rafale Bobińskim (5 goli) oraz Przemysławie Osuchowskim (4). Ci dwaj zawodnicy zdobyli równo połowę wszystkich bramek (18) zespołu. W przekroju wszystkich drużyn występujących w rozgrywkach IV ligi, 18 goli daje paczkowianom 10 miejsce. Średnia zdobytego gola na mecz, to w drużynie naszych rywali 1,2.

Strzelcy bramek w obu zespołach w sezonie 2015/2016.

Tak dobrym wynikiem nie może się pochwalić defensywa, która z liczbą 27 straconych goli, zajmuje czwarte od końca miejsce, więcej goli straciły „jedenastki” Czarnych, Startu i Śląska Łubniany. Statystycznie drużyna Sparty, traci 1,8 gola na mecz.

W meczach wyjazdowych, Sparta zdobyła 8 punktów, czyli o jeden więcej niż w spotkaniach, w których była gospodarzem.

Historia.

W XXI wieku graliśmy ze Spartą dwunastokrotnie. Bilans meczów: 4W, 4R i 4P. W sześciu meczach u siebie, ze Spartą jeszcze nie przegraliśmy, trzy razy wygrywaliśmy i trzy razy remisowaliśmy.

Po meczu  z Odrą Opole w Pucharze Polski, wracamy do ligi, w której pozostały nam jeszcze dwa mecze. Mecz ze Spartą zapowiada się na łatwiejsze spotkanie, bowiem nasi rywale w obecnych rozgrywkach nie zachwycają. Należy pamiętać jednak że każde spotkanie jest inne, a Sparta w piłkę na pewno umie grać co pokazała pokonując Polonię Głubczyce na wyjeździe. W sobotę trzeba się nastawić na twardą walkę, która pozwoli nam zgarnąć trzy punkty, przybliżające nas do III ligi.

XVI kolejka IV ligi „Saltex”

Stal Brzeg – Sparta Paczków

14.11.2015 (sobota), godz. 13:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy.